Strona główna
opoka.org.pl
2021-08-13 12:10
AC / PAP MediaRoom

PKO BP: rekordowe 2,4 mld zł zysku za I półrocze 2021 i dalsza ekspansja na rynkach CEE

PKO BP w I połowie 2021 r. wypracował najwyższy w 100-letniej historii zysk 2,4 mld zł - 85 proc. więcej niż w pierwszej połowie 2020 r. Strategia banku zakłada również dalszą ekspansję na rynki Europy Środkowo-Wschodniej.

Autor/źródło: PAP – kadr z filmu

„2,4 mld zł zysku zaraportowane w pierwszym półroczu odzwierciedla dobrą sytuację polskiej gospodarki, a na historycznie wysoki poziom wyników składa się przede wszystkim efekt pracy z klientami” - podkreślił Bartosz Drabikowski, wiceprezes zarządu PKO BP.

„Nasza strategia rozwoju międzynarodowego okazała się sukcesem. Oddział korporacyjny na terenie we Frankfurcie, oddział w Pradze, a także oddział słowacki to dzisiaj bardzo dobrze rozwijające się oddziały (…). W ciągu kilkunastu miesięcy uruchomimy operacyjnie oddział rumuński” - powiedział Maks Kraczkowski, wiceprezes zarządu PKO BP.

Źródło informacji: PAP MediaRoom

Linki zewnętrzne:

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2021-08-13 11:38:10
miniaturka

Według „La Croix” duch Roberta Schumana może odnowić Unię

Ten promotor zjednoczonej Europy do dziś jest przywoływany w kręgach ludzi związanych z ideą powstania Unii Europejskiej. Jego wizja nadal pojawia się w debatach toczących się w instytucjach europejskich.
2021-08-13 11:59:35
miniaturka

Wieża trynitarska ponownie otwarta dla zwiedzających oraz... miłośników kawy

Przykatedralna Wieża Trynitarska w Lublinie została ponownie otwarta dla odwiedzających. W ramach remontu wymieniono instalację elektryczną czy przygotowano sale muzealne poświęcone sztuce religijnej pogranicza kultur. Nową atrakcją jest kawiarnia otwarta obok wejścia na taras widokowy, mieszczący się na wys. 40 m.
2021-08-13 12:43:34
miniaturka

Ideologia gender zdobywa edukację. Kontrowersyjny projekt nauczania w Hiszpanii

Hiszpańskie Ministerstwo Edukacji przygotowało projekt nauczania, który reformuje edukację do założeń ideologii gender. Wprowadza edukację seksualną dla najmłodszych, już od żłobka. Zideologizowana zostanie nawet matematyka, która będzie nauczana przez pryzmat „socjoemocjonalny”.
2021-08-13 13:18:45
miniaturka

„We wszystkim postawił na Maryję”. Maryjność prymasa Stefana Wyszyńskiego

Maryjność Prymasa Wyszyńskiego była chrystologiczna, gdyż zawsze podkreślał on, że „rolą Maryi jest wskazywanie nam drogi do Chrystusa”. Realizowała się w dwóch wymiarach: osobistego zawierzenia Matce Bożej oraz w wymiarze społecznym i narodowym.
2021-08-13 13:44:37
miniaturka

Zaczynam dzień z Ewangelią

Dzieci mają prawo korzystać z Bożego Miłosierdzia. Bóg udziela łaski wszystkim, bez względu na wiek. Dzieci są nawet bardziej otwarte, bo jeszcze ich serca nie pokryły się skorupą grzechu i złych doświadczeń. Chrystus wzywa każdego z nas, niezależnie od liczby lat, aby stał się jak dziecko.
2021-08-13 14:03:50
miniaturka

Święcenie ziół – zwyczaj stary i ciągle żywy

Przypadająca 15 sierpnia uroczystość Wniebowzięcia NMP wiąże się nierozłącznie ze święceniem ziół, toteż w pobożności ludowej nosi ona nazwę święta Matki Boskiej Zielnej lub Korzennej. W kościołach święci się wówczas zioła, kwiaty i snopy dożynkowe. W sanktuariach maryjnych gromadzą się wielkie rzesze pielgrzymów.