Strona główna
opoka.org.pl
2021-01-11 15:30
mk / CNA

Pismo Święte na pierwszym miejscu w rankingu podcastów

Prowadzony przez ks. Mike’a Schmitza program „The Bible in a Year” od 2 stycznia króluje na liście najchętniej wybieranych podcastów na platformie Apple. Wyprzedza produkcje mediów takich jak The New York Times czy NBC News.

Autor/źródło: Pixabay, pedroivo, licencja: CC0

Każdy odcinek to fragment Pisma Świętego, komentarz i modlitwa. Całość trwa od 15 do 25 minut. Nowe odcinki będą się ukazywać codziennie do końca 2021 roku. W tym czasie słuchacze mają poznać całą Biblię. Kolejne fragmenty zostały ułożone według schematu, opracowanego przez Jeffa Cavinsa. Chodziło o zbudowanie łatwiejszej do przyswojenia opowieści.

Jest jeszcze inna korzyść z takiego układu treści. W rozmowie z Catholic News Agency ks. Schmitz przyznał, że czytając „księga po księdze” słuchacze dotarliby do Nowego Testamentu mniej więcej w listopadzie.

Zaznaczył, że nie byłoby dobrze, gdyby postać Jezusa nie była dobrze widoczna przez 10 miesięcy. Żeby temu zapobiec, w podcaście będą momenty, które ks. Schmitz nazwał „mesjańskimi punktami kontrolnymi”. Pierwszy ma wypaść ok. 90 odcinka (przez ok. tydzień słuchacze będą poznawali Ewangelię wg św. Jana).

Komentując zainteresowanie podcastem, ks. Mike Schmitz przyznał, że katolicy są często przyzwyczajeni tylko do głośnej lektury Pisma Świętego, do tego, że „jest im ono głoszone”.

„Może dlatego trochę spoczywamy na laurach i niekoniecznie zagłębiamy się [w nim], nie zadajemy pytań dotyczących tłumaczenia, kontekstu i tak dalej” – mówi ks. ks. Schmitz. „Wciąż jednak jesteśmy głodni tej wiedzy” – dodaje.

Jego zdaniem atrakcyjność podcastu wynika nie tylko z faktu, że daje on możliwość przeczytania całej Biblii w rok. Chodzi też o podzielenie jej na łatwe do przyswojenia odcinki i opatrzenie wskazówkami. „Myślę, że dzięki temu dla wielu ludzi coś, co wydawało się niedostępne – stało się dostępne” – mówi kapłan.

Źródło: Catholic News Agency

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Zobacz także
2021-01-11 14:26:10
miniaturka

Kapelani szpitalni powinni być szczepieni na etapie „0”?

Czy duchowni posługujący w szpitalach są kwalifikowani do pierwszego etapu szczepień przeciwko COVID-19? Takie pytanie zadała Katolicka Agencja Informacyjna. Ministerstwo Zdrowia odpowiada.
2021-01-11 15:18:20
miniaturka

Dania coraz bardziej dyskryminuje wspólnoty wyznaniowe! Jak daleko to zajdzie?

Wolność religijna wisi na włosku? „Jedynym efektem nowej ustawy będzie podsycenie nieufności wobec wszystkich Kościołów i wspólnot wyznaniowych w Danii oraz dalsze niszczenie wolności religijnej. To projekt, który nie ma nic wspólnego z demokracją” – uważa rzeczniczka duńskiego episkopatu.
2021-01-11 16:23:19
miniaturka

Katolickie Stowarzyszenie Lekarzy apeluje o pomoc Polakowi zagrożonemu eutanazją

Zarząd Główny Katolickiego Stowarzyszenia Lekarzy Polskich wystosował pisma do prezydenta, premiera, ministra spraw zagranicznych oraz do ministra zdrowia w sprawie Polaka zagrożonego eutanazją w Wielkiej Brytanii. Lekarze proszą o podjęcie działania i ratowanie życia chorego.
2021-01-12 09:41:06
miniaturka

Od 18 stycznia powrót nauczania stacjonarnego w klasach I-III

Zdecydowaliśmy o utrzymaniu obostrzeń, wprowadzonych w związku z pandemią. Wyjątkiem są klasy I-III, które od 18 stycznia powrócą do nauczania stacjonarnego w szkołach – poinformował 11 stycznia minister zdrowia Adam Niedzielski.
2021-01-12 10:05:35
miniaturka

Modlitwa za wstawiennictwem św. Józefa z... 50 roku po Chrystusie!

Chociaż nabożeństwo do św. Józefa zaczęło się bardziej rozwijać w trzecim wieku, to jednak w modlitewniku „Pieta” można znaleźć modlitwę do opiekuna Jezusa datowaną na… rok 50! To pokazuje, że św. Józef był czczony już przez pierwszych chrześcijan.
2021-01-12 10:07:52
miniaturka

Benedykt XVI zaszczepi się przeciwko koronawirusowi

Papież-senior Benedykt XVI ma zamiar zaszczepić się przeciwko koronawirusowi jak tylko Państwo Watykańskie otrzyma zamówione 10 tys. dawek szczepionki Pfizer/Biontech. Taką informację podała niemiecka agencja KNA.