Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2019-07-29 12:05
Maciej Górnicki / BP Piotrków Trybunalski

Piotrków: Instytucje miejskie bez plastiku

Piotrków Trybunalski robi kolejny krok w stronę ekologii. Urząd Miasta oraz wszystkie jednostki podległe rezygnują z plastikowych butelek i produktów jednorazowego użytku.

Autor/źródło: Ewa Klejnot-Schreiber, licencja: CC BY
Instytucje miejskie bez plastiku

Z magistratu i wszystkich jednostek podległych miastu znikną wszystkie produkty plastikowe jednorazowego użytku, w tym butelki, kubki, talerzyki czy mieszadła do napojów. Wszystkie te elementy zostaną zastąpione alternatywnymi produktami, m.in. ze szkła oraz papieru.

 

Wycofanie z użytku jednorazowych plastików to działanie zgodne z Dyrektywą Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie zmniejszenia wpływu niektórych produktów z tworzyw sztucznych na środowisko.

- Robimy kolejny krok w kierunku ekologii. Troska o ochronę środowiska i zdrowe człowieka musi być obecnie jednym z priorytetowych działań samorządu – podkreśla prezydent Krzysztof Chojniak.

 

Piotrków Trybunalski drogą ekologii idzie systematycznie od wielu lat, m.in. poprzez termomodernizacje placówek oświatowych i podłączanie ich do miejskiej sieci ciepłowniczej, stosowanie energooszczędnych rozwiązań jak: zamontowanie solarów na niektórych obiektach użyteczności publicznej czy utworzenie miejskiej pasieki na ternie ujęcia wody przy ul. Żwirki.

Jak podkreśla prezydent Chojniak miasto w przyszłości planuje kolejne inwestycje i zmiany, których zadaniem będzie ochrona środowiska.

- W planach mamy m.in. utworzenie farmy fotowoltaicznej na terenie oczyszczalni ścieków, wprowadzenie transportu niskoemisyjnego oraz modernizację  systemu ciepłowniczego poprzez zmianę paliwa z węglowego na gazowe.


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: Piotrków Trybunalski, ekologia, ochrona środowiska