Strona główna
opoka.org.pl
2021-07-19 08:47
mk / vaticannews.va

Pierwsze w tym roku pielgrzymki piesze na Jasnej Górze

Na Jasną Górę przybyły pierwsze w tym roku diecezjalne pielgrzymki piesze. Pierwszy wakacyjny szczyt pielgrzymkowy związany jest z przypadającym 16 lipca odpustem Matki Bożej Szkaplerznej. Tegoroczne pielgrzymowanie dostosowane jest do wymogów bezpieczeństwa sanitarnego.

Autor/źródło: vaticannews.va

Tworzone są mniejsze grupy, pątnicy wędrują sztafetowo i najczęściej bez noclegów. „Tegoroczna pielgrzymka jest wielką zachętą do wierności Bogu” – zauważył abp Adam Szal, który i w tym roku przeszedł cały pątniczy szlak w ramach 41. Pieszej Pielgrzymki Przemyskiej, w której sztafetowo uczestniczyło ponad 2 tys. osób.

Na Jezusową zachętę „Wstańcie, chodźmy” odpowiedziało ponad 1200 pątników 87. Pieszej Pielgrzymki Poznańskiej. Oni modlili się także o wznowione peregrynacji Maryi w znaku Ikony Jasnogórskiej w parafiach swojej diecezji, która już dwukrotnie została przerwana z powodu pandemii.

Z modlitwą za polską wieś, o zachowanie zbiorów, uchronienie od nawałnic, o mądrość i roztropność dla rządzących na Jasną Górę dotarła 38. Piesza Pielgrzymka Duszpasterstwa Rolników diec. zielonogórsko-gorzowskiej.

Pielgrzymki nie tylko przybywają na Jasną Górę, dla niektórych spotkanie z Maryją tutaj jest początkiem drogi. W czwartek wyruszyła biegowo-rowerowa pielgrzymka do największego na Ukrainie greckokatolickiego sanktuarium maryjnego w Zarwanicy. Towarzyszą im słowa Jana Pawła II: gdziekolwiek jest Maryja tam obfituje łaska i dokonuje się uzdrowienie ciała i duszy”.

Kolejny pielgrzymkowy jasnogórski szczyt już w pierwszej połowie sierpnia.

Izabela Tyras – Polska (Jasna Góra News)

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2021-07-18 13:30:42
miniaturka

Papież Franciszek: Potrzebujemy ekologii serca!

„Potrzebujemy «ekologii serca», na którą składają się odpoczynek, kontemplacja i współczucie. Wykorzystajmy do tego okres letni!” – powiedział Ojciec Święty w rozważaniu przed modlitwą „Anioł Pański”. Odmówił ją wraz z wiernymi zgromadzonymi na placu Świętego Piotra.
2021-07-18 15:58:50
miniaturka

Zaczynam dzień z Ewangelią

Bóg nie przyszedł po to, aby toczyć z nami debaty. Nie przyszedł i nie przychodzi także dziś, aby spektakularnymi znakami zaspokoić naszą próżność. On przychodzi, aby nas zbawić. Wkracza w historię człowieka, aby pokazać mu, jak opuścić ziemię niewoli i wkroczyć na drogę prowadzącą ku prawdziwej wolności.
2021-07-18 22:49:06
miniaturka

Teksty liturgiczne na wspomnienie Świętych: Marty, Marii i Łazarza (29 lipca)

Decyzją papieża Franciszka dotychczasowe liturgiczne wspomnienie św. Marty (29 lipca) zostaje zmienione na wspomnienie Świętych: Marty, Marii i Łazarza
2021-07-19 09:38:04
miniaturka

Ekspert: W pełni zaszczepionych jest za mało, aby powstrzymać czwartą falę

16 mln w pełni zaszczepionych osób to za mało, aby powstrzymać w Polsce czwartą falę koronawirusa – ocenił w rozmowie z PAP prof. Jacek Wysocki. Według eksperta chętnych do zaszczepienia przybędzie wraz ze wzrostem liczby zachorowań.
2021-07-19 10:18:17
miniaturka

W niedzielę strażacy interweniowali prawie 1500 razy w związku z pogodą

W niedzielę straż pożarna prowadziła działania ratownicze w 1480 zdarzeniach związanych ze zjawiskami atmosferycznymi – przekazał PAP rzecznik PSP bryg. Krzysztof Batorski. W Małopolsce ewakuowano dwa obozy harcerskie, a na Podkarpaciu jeden. Noc była stosunkowo spokojna.
2021-07-19 10:23:54
miniaturka

Premier: pracujemy nad pomocą dla osób poszkodowanych w czasie nawałnic

Wczorajsza praca nad koordynacją pomocy dla osób poszkodowanych w czasie nawałnic trwała do późna w nocy. Dziś od samego rana, na spotkaniu sztabu kryzysowego w Krakowie, działamy dalej. Nikt nie zostanie bez pomocy – zapewnił premier Mateusz Morawiecki.