Strona główna
opoka.org.pl
2021-08-25 12:32
mk

Pierwsze medale dla Polski na igrzyskach paraolimpijskich w Tokio!

Igrzyska paraolimpijskie rozpoczęły się 24 sierpnia, a już następnego dnia kibice mogą cieszyć się z sukcesów polskich sportowców. Brąz wywalczyli na dystansie 4000 metrów kolarze torowi Marcin Polak i Michał Ładosz. Adrian Castro zdobył natomiast srebrny medal w szermierce.

Autor/źródło: Adam Nurkiewicz /Polska Fundacja Paraolimpijska; dzięki uprzejmości Roberta Szaj

„Marcin Polak jest niedowidzącym biało-czerwonym kolarzem torowym, który występuje w parze z Michałem Ładoszem. Polska para brała udział w wyścigu na 4000 metrów. Walka o brązowy medal trwała do samego końca. Na ostatnich metrach o tym, kto stanie na najniższym stopniu podium zadecydował fotofinisz. Ostatecznie Biało-Czerwoni wygrali z reprezentantami Francji o ćwierć sekundy” – relacjonuje portal sport.wprost.pl

Pierwsze miejsce zajęli Holendrzy Tristan Bangma i Patrick Bos (pilot), srebro wywalczyli Brytyjczycy Stephen Bate i Adam Duggleby.

Wśród szermierzy najlepszy był reprezentant Chin Yanke Feng, który w finałowej walce pokonał Polaka 15:11. „W ten sposób Castro zdobył swój drugi medal olimpijski, poprawiając wynik sprzed pięciu lat. Wtedy bowiem na paraolimpiadzie w Rio de Janeiro wywalczył brąz, pokonując w decydującym starciu Rodaka – Grzegorza Plutę” – czytamy na sport.interia.pl.

Paraolimpiada w Tokio potrwa do 5 września. W jej trakcie wystąpi w 12 dyscyplinach wystąpi 89 reprezentantów Polski.

Źródła: RMF24, PAP, sport.wprost.pl, sport.interia.pl

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2021-08-25 11:07:01
miniaturka

Dworczyk: czwarta fala epidemii już się rozpoczyna

Czwarta fala już się rozpoczyna. Z symulacji wynika, że epidemia przybierze na sile we wrześniu i październiku – powiedział w środę szef KPRM Michał Dworczyk. Poinformował przy tym, że rząd ma gotowy scenariusz m.in. reagowania w „ujęciu powiatowym”.
2021-08-25 11:37:23
miniaturka

Odpowiedź na wyzwania czasu pandemii. Nowy program Caritas dla dzieci

Warsztaty profilaktyczne, wspierające dzieci po doświadczeniach roku izolacji od rówieśników, a także modułowe pracownie przyrodnicze, pozwalające na atrakcyjne przekazywanie wiedzy oraz akcja motywująca do aktywności fizycznej – to elementy nowego programu Caritas adresowanego do najmłodszych.
2021-08-25 12:02:18
miniaturka

Franciszek piętnuje obłudę, zwłaszcza w Kościele

„Szczególnie odrażająca jest obłuda w Kościele” – powiedział Ojciec Święty podczas środowej audiencji ogólnej. Zaapelował o wierność prawdzie i walkę z wszelkimi przejawami hipokryzji, która nie pozwala na miłowanie bliźniego. W swojej katechezie kontynuował rozważania na temat Listu do Galatów.
2021-08-25 14:21:45
miniaturka

Pokazali nam drogę, innej szukać nie trzeba. Biskupi o kard. Wyszyńskim i Matce Czackiej

Niech słudzy Boży Kard. Stefan Wyszyński i Matka Elżbieta Czacka pomagają nam w odczytywaniu ich prorockich intuicji w podejmowaniu aktualnych wyzwań duszpasterskich Kościoła Chrystusowego w Polsce – napisali biskupi w Liście z okazji beatyfikacji kard. Wyszyńskiego i M. Czackiej.
2021-08-25 14:29:51
miniaturka

Matka z Afganistanu zaczęła rodzić podczas lotu ewakuacyjnego!

To historia dająca światło w mroku. „Matka zaczęła rodzić i zaczęła mieć komplikacje” – czytamy na Air Mobility Command. „Dowódca samolotu zdecydował się polecieć na wysokość, która pomogła zwiększyć ciśnienie powietrza w samolocie, co z kolei pomogło ustabilizować i uratować życie matki”.
2021-08-25 14:42:07
miniaturka

Odtwórca roli kard. Wyszyńskiego: to była niesamowita duchowa przygoda

To była niesamowita przygoda – także duchowa. Wcześniej bardzo rzadko sięgałem do homilii Prymasa Tysiąclecia, nie interesowałem się jego życiem, kapłańską i biskupią służbą oraz heroizmem odwagi wiary. Od czasu zdjęć i premiery filmu codziennie czytam jego zapiski – podkreśla Przemysław Janiszewski.