Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl


2018-11-18 14:46
Ks. Robert Capała

Pielgrzymka Diakonii Wyzwolenia z Diecezji Sandomierskiej do Krakowa

17 listopada rodzinna gałąź Diakonii Wyzwolenia z Diecezji Sandomierskiej wzięła udział w pielgrzymce do sanktuariów krakowskich.

Pielgrzymi w Łagiewnikach

W liście pożegnalnym do Polaków z dnia 23 października 1978 r. św. Jan Paweł II napisał:

„Proszę, abyście przeciwstawiali się wszystkiemu, co uwłacza ludzkiej godności i poniża obyczaje zdrowego społeczeństwa, co czasem może aż zagrażać jego egzystencji i dobru wspólnemu, co może umniejszać jego wkład do wspólnego skarbca ludzkości, narodów chrześcijańskich, Chrystusowego Kościoła”.

To w odpowiedzi na ten list powstała Krucjata Wyzwolenia Człowieka (KWC) i odpowiedzialna za nią Diakonia Wyzwolenia Ruchu Światło-Życie.

17 listopada, w ramach obchodów 40-lecia wyboru Karola Wojtyły na papieża, małżeństwa z Domowego Kościoła zaangażowane w Diakonii Wyzwolenia wzięły udział w pielgrzymce do sanktuariów krakowskich - Św. Jana Pawła II w Białych Morzach i Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach. Duchowymi opiekunami byli ks. Robert Capała i ks. Edward Zieliński. Pielgrzymka rozpoczęła się o godz. 11:00 Mszą Świętą w kaplicy kapłańskiej sanktuarium św. Jana Pawła II. Eucharystii przewodniczył ks. Edward. Do wspólnego przezywania Eucharystii włączyli sie także inni pielgrzymi przybyli tego dnia do sanktuarium. Ks. Robert głosząc homilię powiedział m. in., że w tym miejscu Bóg przemawia do nas przez swoje Słowo zapisane w Piśmie Świętym, jak też przez postać sw. Jana Pawła II, w którego zyciu to Słowo nieustannie się wypełniało, co było widoczne w głebokiej wierze i miłości, które cechowały św. papieża Polaka. Przypomniał tez, ze w tym roku obchodziliśmy 40 rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża i że KWC powstała jako odpowiedź na apel Ojca Świętego do polaków.

Po Mszy Świętej pielgrzymi udali się na wystawę całunu turyńskiego, gdzie przewodnik podał wiele ciekawych informacji. Następnie wszyscy udali sie do muzeum pamiątek związanych ze św Janem Pawłem II. Na zakończenie pielgrzymki pątnicy udali się do sanktuarium Bożego Miłosierdzia, aby modląc się koronką do Miłosierdzia Bożego wypraszać wszelkie potrzebne łaski dla tych, którzy tego miłosierdzia najbardziej potrzebują, po czym odnowiono akt zawierzenia dzieła Krucjaty Matce Bożej. Był też czas na odwiedzenie celi św. Siostry Faustyny Kowalskiej oraz pamiątkowe zdjęcie, zwłaszcza z wieży widokowej łagiewnickiego sanktuarium.


Podziel się tym materiałem z innymi: