Strona główna
opoka.org.pl
2020-06-29 11:35
MG / Izabela Tyras – Polska (Radio Jasna Góra), vaticannews.va

Pielgrzymka biegowa dotarła na Jasną Górę

Z modlitwą za Polskę i Polaków, 24 godziny non stop, biegli z Warszawy uczestnicy pielgrzymki sztafetowej.

Autor/źródło: Jasna Góra, vaticannews.va
To 20-osobowa grupa miłośników sportu, która spontanicznie, przed wyborami, postanowiła ofiarować swój trud Królowej Polski na Jasnej Górze.„Spotykamy się zawsze w czwartki na treningach. Podczas jednego z nich pomyśleliśmy, że w tym tak szczególnym czasie, przyda się taka forma pielgrzymowania, zwłaszcza, że lubimy biegać, mamy wspólną pasję, nie zawsze wiele robimy dla ojczyzny, myślę, że w dużej mierze zawsze chcemy brać czy bazować na oczekiwaniach, ale takie pytanie fundamentalne, które się rodzi – co ja daję ojczyźnie?, co mogę jej ofiarować?, co mogę poświęcić dla narodu?” – mówi inicjator pielgrzymki ks. Krystian Strycharski.


Choć biegacze mają bogate doświadczenie sportowe to jednak, jak zauważyła Ewa Kurpiewska, wysiłek był ogromny: „Sama nie wierzę, że dobiegłam, 35 stopni, później burza, noc, do tej pory nie spałam, 24 godziny, to wszystko dzięki Maryi, podeszłam do obrazu i się rozpłakałam, to jest niesamowita uczucie”.


Biegacze wyruszyli wczoraj sprzed kościoła św. Jana Kantego w Warszawie, zmieniali się co 10 kilometrów, także w nocy i dziś rano dotarli do Maryi. Jak podkreślają łączy ich bieganie i miłość do Kościoła.

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2020-06-29 10:08:38
miniaturka

Aby odbudować Europę, trzeba inwestować w rodziny

Raport Komisji Europejskiej na temat negatywnych skutków zapaści demograficznej pokazuje, że programy prorodzinne to nie polityka socjalna, lecz kluczowy element programów gospodarczych dla naszego kontynentu.
2020-06-29 10:43:43
miniaturka

Biskupi obawiają się przemocy w Demokratycznej Republice Konga

Biskupi obawiają się gwałtownych protestów przeciwko propozycjom reformy sądownictwa w Demokratycznej Republice Konga i niepowoływania kandydatów do Niezależnej Krajowej Komisji Wyborczej.
2020-06-29 11:16:59
miniaturka

W Hiszpanii wiele rodzin bez środków do życia

Aż o 77% wzrosła liczba próśb o pomoc, które otrzymuje hiszpańska Caritas.
2020-06-29 11:28:53
miniaturka

Człowiek tonie cicho… Jak zachować bezpieczeństwo nad wodą?

Często się tego nie zauważa. Niestety, człowiek tonie po cichu. Co roku w wakacje w wyniku utonięcia traci życie bardzo wiele osób. Jak zmienić te smutne statystyki? Jak zachować bezpieczeństwo podczas kąpieli? Na co warto zwrócić wcześniej uwagę?
2020-06-29 11:49:39
miniaturka

Franciszek: potrzebujemy ludzi modlitwy i miłości

Do autentycznego życia wiarą i miłością oraz modlitwy za siebie nawzajem zachęcił papież podczas Eucharystii sprawowanej dziś w bazylice watykańskiej w uroczystość świętych apostołów Piotra i Pawła. Podczas niej nałożył paliusz nowemu dziekanowi Kolegium Kardynalskiego, kard. Giovanniemu Re.
2020-06-29 11:58:31
miniaturka

Św. Apostołów Piotra i Pawła: dziś wyjątkowo nie ma zbiórki świętopietrza

Mając na uwadze obecną sytuację zagrożenia zdrowia, papież postanowił, że tym roku zbiórka świętopietrza, zostanie przeniesiona na całym świecie na XXVII niedzielę okresu zwykłego 4 października, w dniu poświęconym św. Franciszkowi z Asyżu.