Strona główna
opoka.org.pl
2020-08-11 21:23
MG / Izabela Tyras – (Radio Jasna Góra), vaticannews.va

Pielgrzymi z Wrocławia modlą się za ofiary eksplozji w Bejrucie

Z dziękczynieniem za 40-lat pielgrzymowania, z intencjami modlitwy za Kościół i Polskę, ale także za ofiary katastrofy w Bejrucie na Jasną Górę dotarła piesza pielgrzymka wrocławska.

Autor/źródło: vaticannews.va


Przybrała formę sztafety. Każdego poranka na trasie stawały dwie kolejne grupy. Dzięki temu w ciągu 8 dni rekolekcje w drodze odprawili reprezentanci wszystkich tradycyjnie wyruszających ze stolicy Dolnego Śląska, 21 grup. W sumie ok. tysiąca osób.
„Ula, szłam odcinek Borki Wielkie do Blachowni i dzisiaj przyjechałam specjalnie na Jasną Górę. Bardzo się ucieszyłam, że mogę uczestniczyć w tym roku w pielgrzymce pomimo pandemii. Mimo wszystko udało się, dlatego że wszyscy myśleli, że w ogóle nie wyruszymy”.


Całą drogę przemierzył z Wrocławia bp Jacek Kiciński, który odbył swą 20. Pielgrzymkę. „To było też takie nasze świadectwo wiary, pielgrzymki kiedy one się rodziły, w najtrudniejszych czasach, wtedy gdy były różne cierpienia, choroby, zarazy, gdy były wojny, wtedy ludzie pielgrzymowali. Pielgrzymować z mądrością, roztropnością i to jest najważniejsze, przede wszystkim z wiarą i zaufaniem”.


Ks. Tomasz Płukarski, przewodnik wrocławskiej pielgrzymki podkreślił, że szczególną intencją zanoszoną w drodze była także modlitwa za Bejrut: „Mieliśmy bardzo świeże informacje z samego Bejrutu, bowiem pielgrzymował w zeszłym roku z nami Libańczyk związany z duszpasterstwem akademickim „Maciejówka” i w dniu kiedy szło to duszpasterstwo, szedł przewodnik mieliśmy stałe informacje co się dzieje w Bejrucie i nasza pielgrzymka również za wszystkie ofiary tego tragicznego wydarzenia się modliła".

Uczestnicy pielgrzymki mówili o wielkiej życzliwości mijanych po drodze ludzi, którzy choć nie mogli gościć pątników w swych domach, to jednak wspierali ich

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2020-08-10 23:28:17
miniaturka

200 tys. marynarzy na całym świecie utknęło na statkach z powodu pandemii

Ponad 200 tys. marynarzy na całym świecie utknęło na statkach z powodu zagrożenia koronawirusem.
2020-08-10 23:43:10
miniaturka

Święcenia biskupa dla Kościoła w Mongolii

Wczoraj w bazylice Matki Boskiej Pocieszenia w Turynie odbyły sie święcenia biskupie o. Giorgia Marengo, mianowanego 2 kwietnia przez Papieża administratorem apostolskim Ułan Bator, w Mongolii.
2020-08-10 23:46:03
miniaturka

Indie: „Czarny Dzień” chrześcijańskich dalitów

Chrześcijanie w Indiach obchodzą dziś tzw. „Czarny Dzień”, mający za zadanie przypomnienie o losie chrześcijańskich dalitów, czyli ludzi należących do najniższej kasty tzw. „niedotykalnych”.
2020-08-11 20:39:11
miniaturka

Włochy liberalizują aborcję farmakologiczną

Środowiska prorodzinne i stowarzyszenia broniące życia protestują we Włoszech przeciwko, zapowiedzianej przez ministra zdrowia tego kraju, liberalizacji pigułki aborcyjnej RU-486
2020-08-11 21:31:43
miniaturka

Białoruś: modlitwa o pokojowe rozstrzygnięcie problemów

Do modlitwy różańcowej o pokojowe rozstrzygnięcie problemów na Białorusi wezwał mieszkańców tego kraju abp Tadeusz Kondrusiewicz.
2020-08-11 22:24:14
miniaturka

Abp Marek Jędraszewski na Jasnej Górze o warunkach Bożego dziecięctwa

– Użycz łaski swojemu ludowi pielgrzymującemu na ziemi, aby wpatrzony w Maryję, szedł wiernie za Chrystusem – prosił słowami modlitwy metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski podczas Mszy św. na Jasnej Górze.