Strona główna
opoka.org.pl
2017-11-15 10:40
AC / pro-life.pl

Pielęgniarki w USA zmuszane do asystowania przy aborcjach przerywają milczenie

Pielęgniarki nie ustają w walce o swoje sumienia. Podczas konferencji prasowej opowiedziały o dyskryminacji jakiej doświadczają jeśli nie chcą uczestniczyć w aborcjach.

Autor/źródło: Photogenica.pl

Trzy pielęgniarki walczą o zwolnienie ich z obowiązku asystowania przy zabiegach uśmiercania dzieci. Cathy DeCarlo, nowojorska pielęgniarka zmuszona do pomocy przy aborcji, Sandra Mendoza, pielęgniarka z Illinois, która straciła pracę, ponieważ nie chciała brać udziału w aborcjach, i Fe Vinoya, pielęgniarka z New Jersey, która ryzykowała swoją pracę z powodu odmowy asystowania przy aborcji.

Cathy DeCarlo w 2004 zaczęła pracować w nowojorskim szpitalu, który „zapewniał” ją, że „nigdy nie będzie musiała iść na kompromis ze swoim sumieniem i brać udziału w aborcji”. Niestety w 2009 roku wszystko się zmieniło.

„Zostałam poproszona o asystowanie przy aborcji 22-tygodniowego dziecka” – opowiadała. Kiedy poprosiła o zastępstwo, jej przełożony odmówił i ostrzegł ją, że jeśli nie wykona polecenia, zostanie oskarżona o niesubordynację i poniesie karę finansową.

„Nigdy nie zapomnę tego dnia, gdy patrzyłam z przerażeniem, jak doktor poćwiartował i usunął zakrwawione kończyny dziecka, a ja musiałem liczyć wszystkie kawałki. Nadal męczą mnie nocne koszmary” – wyznała Cathy.

Reprezentant pielęgniarek – Chris Smith apeluje o zakończenie dyskryminacji ludzi, którzy zdecydują się nie angażować w aborcję.

„Opieka zdrowotna, moi przyjaciele, polega na ratowaniu życia. Chodzi o zwalczanie choroby. Chodzi o złagodzenie niepełnosprawności, a nie o uśmiercanie życia nienarodzonych dzieci. Przynajmniej podmioty świadczące opiekę zdrowotną powinny mieć prawo do tego, by nie były zmuszane do ułatwiania aborcji”.


Źródło: pro-life.pl, JB [za:] lifenews.com, malydziennik.pl

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-11-15 09:14:18
miniaturka

Włochy: Kościół odrzuca pojednawczy gest masonerii

Dla Kościoła dialogu, Kościoła Soboru Watykańskiego II masoni nie są ani bliscy, ani dalecy; są kompletnie poza Kościołem, są ekskomunikowani – powiedział bp Antonio Staglianò podczas spotkania z przedstawicielami włoskiej masonerii.
2017-11-15 09:38:18
miniaturka

W najbliższą niedzielę I Światowy Dzień Ubogich

Ponad 4 tys. osób potrzebujących i niezamożnych, nie tylko z Rzymu i okolic, ale też z różnych diecezji świata, w tym z Warszawy, Krakowa, Paryża czy Brukseli, weźmie udział w papieskiej Mszy z okazji I Światowego Dnia Ubogich.
2017-11-15 10:15:25
miniaturka

Kard. Raï w Arabii Saudyjskiej walczy o neutralność Libanu

Z saudyjskim monarchą spotkał się kard. Bechara Boutros Raï, który jest patriarchą maronitów, stanowiących największą wspólnotę chrześcijańską w Libanie.
2017-11-15 11:01:17
miniaturka

Papież otrzymał dziś luksusowy samochód Lamborghini Huracan. Co z nim zrobi?

Papież Franciszek otrzymał dziś w darze od producenta - Automobili Lamborghini S.p.A. luksusowy samochód Lamborghini Huracan, którego wartość wynosi ponad 1 mln złotych.
2017-11-15 11:51:32
miniaturka

Kard. Bo przed wizytą Papieża w Birmie potępia nienawiść

Powstrzymajmy się od mowy nienawiści, aby w nowej Birmie zapanował rzeczywiście pokój i dobrobyt – zaapelował przed planowaną w dniach 27-30 listopada wizytą Papieża w tym azjatyckim kraju arcybiskup Rangunu.
2017-11-15 12:28:33
miniaturka

"Cudów czas" - dziś premiera wyjątkowej płyty

Już 15 listopada nastąpi oficjalna premiera wyjątkowej, kolędowej płyty Zespołu „Albo i Nie” pt. „Cudów czas”. Zespół znany jest m.in. z półfinału programu „Must be the music”.