Strona główna
opoka.org.pl
2019-11-25 08:37
kk / Beata Zajączkowska – Japonia

Perfekcyjnej Japonii Papież przynosi spontaniczność Ewangelii

W społeczności japońskiej wszystko jest dobrze zorganizowane i dokładnie zaplanowane. Tak samo jest w tamtejszym Kościele. Franciszek przynosi ze sobą powiew spontaniczności, wychodzenia poza program, świeżości i radości, które daje tylko Ewangelia.

„Tej świeżości w ewangelizacji Japończyków potrzebują również misjonarze” – mówi pracujący w Tokio ks. Andrea Lembo.

Włoski misjonarz jest przełożonym regionalnym Papieskich Misji Zagranicznych (PIME) w Japonii. Wskazuje on, że miejscowy Kościół potrzebuje nowego zapału misyjnego, bo ostatnim mocnym bodźcem do ewangelizacji była wizyta Jana Pawła II przed 38 laty. „Tworzymy perfekcyjne struktury, w których coraz bardziej brakuje Ducha” – mówi ks. Lembo.

“ To jest moment wielkich wyzwań dla Kościoła w Japonii. Pierwsza ważna kwestia dotyczy głoszenia. Nasze wspólnoty muszą stać się bardziej ewangelizacyjne, misyjne, wychodzić w teren, szukać ludzi i iść wszędzie tam gdzie obecny jest człowiek. Potrzebujemy nowego ognia misyjnego, by głosić Chrystusa nie tylko przez dzieła miłosierdzia, ale również poprzez modlitwę i piękną liturgię – mówi papieskiej rozgłośni ks. Lembo. – Drugim poważnym wyzwaniem jest integracja w parafiach cudzoziemców, których jest coraz więcej. Są oni dużo młodsi od naszych japońskich chrześcijan: mogą stać się zaczynem nowej siły misyjnej, wlać nowe życie do Kościoła, stąd ich integracja jest bardzo pilnym wyzwaniem. ”

źródło: vaticannews.va

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2019-11-24 18:28:20
miniaturka

Łagiewniki: Odnowiono Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana

- Modlimy się za bluźnierców i za nich także przepraszamy znieważanego Boga. Jakże pragnęlibyśmy widzieć ich nawróconych i zbawionych. Nie ustawajmy zatem także w modlitwie za nieprzyjaciół Kościoła – apelował arcybiskup.
2019-11-25 08:21:16
miniaturka
play

Toshiko Kato: jestem wdzięczna za to, że wciąż żyję i wciąż mogę doceniać życie

Tymi słowami podsumowała doświadczenie tsunami katoliczka Toshiko Kato. Była ona jedną z trzech osób, które dały świadectwo w trakcie spotkania z ofiarami potrójnej katastrofy w „Bellesalle Hanzomon”.
2019-11-25 08:25:56
miniaturka

Japonia: młodzi tęsknią za pokojem w sercu i sensem życia

Jedną z głównych form obecności Kościoła w japońskim społeczeństwie jest szkolnictwo. Przykładem tego jest prowadzony przez jezuitów w Tokio prestiżowy Uniwersytet Sophia.
2019-11-25 09:14:46
miniaturka
play

Franciszek: traćcie czas dla rodziny, przyjaciół i Boga

"Strata czasu" na rzecz ludzi okazuje się w gruncie rzeczy zyskiem. Jeśli zmienimy priorytety, to pod koniec dnia znajdziemy się na duchowej "pustyni" - mówił papież młodym w tokijskiej katedrze. Dziś Franciszek spotkał się z młodzieżą i wygłosił do nich słowo.
2019-11-25 09:38:50
miniaturka

Australia: Bierzmowanie w Melbourne

W sobotę 23 listopada bp Wiesław Lechowicz udzielił sakramentu bierzmowania młodzieży z Melbourne. Uroczystość ta miała miejsce w sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Keysborough (Melbourne).Jest to pierwsze sanktuarium Bożego Miłosierdzia powstałe w Australii, zbudowane przez polską społeczność. Posługę duszpasterska pełnią tam Księża Chrystusowcy i Misjonarki Chrystusa Króla dla Polonii Zagranicznej.Jest to miejsce modlitwy i kultu Bożego Miłosierdzia nie tylko naszych Rodaków, ale także dla licznej grupy Australijczyków oraz mieszkających tam Azjatów.
2019-11-25 09:39:24
miniaturka

Wizyta w Japonii realizacją marzeń ks. Bergoglio

Posługa misyjna w Japonii była młodzieńczym marzeniem ks. Bergoglio. Chciał on pójść w ślady współzałożyciela Towarzystwa Jezusowego św. Franciszka Ksawerego, który zapoczątkował ewangelizację tego kraju.