Strona główna
opoka.org.pl
2020-07-10 10:30
MG / Izabela Tyras – (Radio Jasna Góra), vaticannews.va

Paulini zapraszają na Jasną Górę

Jasna Góra czeka na pielgrzymów, czynimy wszystko, by każdy mógł tu czuć się bezpiecznie, zapewnia przeor klasztoru.

Autor/źródło: Ewa Klejnot-Schreiber, licencja: CC BY

Paulini zapraszają do sanktuarium prosząc jednocześnie o zachowywanie koniecznych zasad bezpieczeństwa.

Izabela Tyras – Polska (Radio Jasna Góra)

Zakonnicy wyrażają wdzięczność Bogu, że dotychczas Jasna Góra pozostała wolna od zakażania i cieszą się, że życie w Polsce powoli wraca do normy. Podkreślają, że w sanktuarium przestrzegane są wszelkie konieczne zalecenia sanitarne, i że pozostają w stałym kontakcie z odpowiednimi służbami. Przed zbliżającym się pierwszym szczytem pielgrzymkowym, także tym pieszym, przeor o. Samuel Pacholski zaznaczył: „W naszym sanktuarium z wielką starannością dbamy o bezpieczeństwo pielgrzymów. Dlatego zachowując wszystkie wskazania służb sanitarnych i troszcząc się o wasze zdrowie zapraszam jak najserdeczniej na Jasną Górę Przybywajcie bez lęku do naszej Pani i Królowej”


Choć tegoroczny sezon pielgrzymkowy będzie inny to już widać pewne ożywienie. Na Jasną Górę coraz liczniej przybywają niewielkie grupy pieszych i rowerowych pielgrzymów, którzy podkreślają, że nie można ominąć tego miejsca i zaprzestać zwyczaju zawierzania Maryi wszystkiego co Kościół i Polskę stanowi.

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2020-07-09 23:27:54
miniaturka

Szkoły katolickie w USA będą mogły zwolnić homoseksualnych nauczycieli

Sąd Najwyższy Stanów Zjednoczonych orzekł, że szkoły wyznaniowe mają prawo do zatrudniania i zwalniania swoich nauczycieli bez ingerencji państwa.
2020-07-10 09:19:14
miniaturka

Ziemia Święta: druga fala epidemii, Kościół trwa na modlitwie

Wbrew wcześniejszym nadziejom, pielgrzymi nie powrócili do Ziemi Świętej. Ruch pielgrzymkowy jest niemal zerowy - mówi Radiu Watykańskiemu administrator apostolski łacińskiego patriarchatu Jerozolimy.
2020-07-10 09:29:37
miniaturka

Kard. Raï upomina libańską klasę polityczną i wzywa do zmian

Liban kontynuuje swoje nieubłagane pogrążanie się w otchłani. Prezydent i rząd nie robią nic, by zapobiec postępującemu kryzysowi i zapewnić Libańczykom lepszą przyszłość.
2020-07-10 10:56:03
miniaturka

Skarga Ordo Iuris: Rafał Trzaskowski nie chce rozmawiać z mieszkańcami o deklaracji LGBT

Rafał Trzaskowski już od niemal roku odmawia mieszkańcom Warszawy przeprowadzenia konsultacji społecznych w sprawie kontrowersyjnej „deklaracji LGBT”, mimo prawnego obowiązku zorganizowania ich „na wczesnym etapie”.
2020-07-10 12:51:28
miniaturka

Open Doors apeluje o nieustawanie w modlitwie i pomocy dla Syrii

Zajmująca się pomocą chrześcijanom prześladowanym organizacja Open Doors apeluje o zwiększenie zaangażowania w pomoc dla obywateli Syrii.
2020-07-10 12:54:05
miniaturka

Gniezno: rozpoczął się e-obóz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia

W Gnieźnie rozpoczął się w piątek e-obóz dla studentów stypendystów Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Wirtualnie z uczestnikami spotka się m.in. Prymas Polski abp Wojciech Polak, s. Tomira Brzezińska MSF, o. Wojciech Surówka OP oraz małżeństwo Gomułków.