Strona główna
opoka.org.pl
2020-04-14 10:24
AC / Izabela Tyras – Polska (Radio Jasna Góra)/vaticannews.va

Paulini z Jasnej Góry błogosławią Polaków

- Czekamy na Jasną Górę pełną pielgrzymów, kiedy znów będziemy mogli śpiewać radosne pieśni, nie tylko wielkanocne - zapewniają paulini. Z narodowego sanktuarium Polaków błogosławią i ślą świąteczne życzenia.

Autor/źródło: www.flickr.com/photos/episkopatnews, episkopat.pl, licencja: CC BY-SA

Przeor Jasnej Góry o. Marian Waligóra przypomina, że Maryja wyczekuje razem z nami, aby Zmartwychwstały dotknął nas swoją łaską: „My z Chrystusem wychodzimy tak, jak Kordecki do całego naszego narodu i na cały świat przez przekaz medialny. Niech Pan przez ręce Maryi wszystkim błogosławi. Poraniony, ale pełen pokoju, niech ten pokój zaniesie do naszych domów”.

Generał paulinów o. Arnold Chrapkowski zapewnia o pamięci o wszystkich rodakach rozsianych po całym świecie: „Szczególne życzenia i pozdrowienia wielkanocne składam całej Polonii, niech Maryja Matka Zmartwychwstałego Chrystusa, Pani z Jasnej Góry, zawsze wstawia się u Boga i oręduje we wszelkich potrzebach”.

Symboliczne błogosławieństwo z Jasnej Góry popłynęło w wielkanocny poranek ze szczytu Sanktuarium jako wyraz duchowej więzi i nadziei, którą niesie Zmartwychwstały.

źródło: vaticannews.va

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2020-04-14 08:47:46
miniaturka

Biskup Legnicki dziękuje za pomoc dla ZOL w Jeleniej Górze

Słowa podziękowania i otuchy skierował bp Zbigniew Kiernikowski do wszystkich wspierających działania Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Jeleniej Górze, prowadzonego przez legnicką Caritas.
2020-04-14 09:02:05
miniaturka

Orędzie wielkanocne z Ziemi Świętej

„Moc i łaska Zmartwychwstałego Chrystusa dają nadzieję, uzdrowienie i zwycięstwo nad tą pandemią i innymi ponurymi realiami życia” - napisali w orędziu wielkanocnym patriarchowie i liderzy Kościołów Jerozolimy.
2020-04-14 09:27:07
miniaturka

Abp Pezzi: chrześcijanie modlą się jak za komunizmu, w domach

Epidemia koronawirusa i przymusowe odosobnienie jest dla chrześcijan w Rosji wielkim wyzwaniem.
2020-04-14 11:21:11
miniaturka

Wpatrzeni w tajemnicę zmartwychwstania Chrystusa

„Świat potrzebuje zmartwychwstania. Każdy z nas potrzebuje spotkania ze Zmartwychwstałym Panem, ponieważ tylko On może przemienić nasze życie i życie świata” – mówił ks. Janusz Kumala MIC, kustosz Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej podczas głównej mszy w bazylice w Wielkanocny Poniedziałek.
2020-04-14 11:49:12
miniaturka

Kard. Stefan Wyszyński żył w obecności Boga

Sługa Boży kard. Stefan Wyszyński zostanie beatyfikowany 7 czerwca 2020 r. w Warszawie. W oczekiwaniu na ten wyjątkowy dla Polaków moment Radio Watykańskie przybliża postać Prymasa Tysiąclecia.
2020-04-14 12:05:46
miniaturka

Apel proliferów o konsensus w sprawie poszanowania ludzkiego życia

Zwracamy się zarówno do parlamentarzystów, jak i całego społeczeństwa o budowanie konsensusu wokół poszanowania prawa człowieka do życia i rozwoju. Każdy z nas ma do odegrania ważną rolę w tej mierze – napisała Polska Federacja Ruchów Obrony Życia i Rodziny w specjalnym apelu.