Strona główna
opoka.org.pl
2020-04-20 11:15
MG / BP Jasnej Góry

Paulini w teledysku "Odrodzimy się" - dla wsparcia walczących z epidemią

Paulini z Jasnej Góry wzięli udział w akcji „Odrodzimy się”, towarzyszącej nagraniu polskiej wersji teledysku pod tym samym tytułem.

Autor/źródło: BP Jasnej Góry

Pierwowzór teledysku powstał we Włoszech, ogarniętych epidemią koronawirusa, i poświęcony był miastu Bergamo w północnej Italii, które stało się epicentrum zarażeń w tym kraju.


Słowa piosenki mówią o trudnej i wyniszczającej walce z niewidzialnym wrogiem, ale także o nadziei na odrodzenie.


We włoskim oryginale autorem wzruszającego tekstu piosenki był Stefano D'Orazio, a kompozytorem i wykonawcą - Roby Facchinetti. Polską wersję tekstu przygotowała Joanna Dobrakowska, która również wykonuje utwór wraz z wokalistami Laboratorium Śpiewu i Mowy z Wrocławia, a tłumaczył Rafał Fleszar.


Jak przyznaje kustosz Jasnej Góry o. Waldemar Pastusiak projekt powstał, aby umocnić walczących z epidemią medyków, oraz podziękować im za codzienne, heroiczne zmagania.


„Jasna Góra wspólnie z Telewizją EWTN Polska, z zaprzyjaźnionymi artystami, muzykami i innymi osobami dobrej woli, włączyła się w tworzenie projektu - teledysku w łączności z walczącymi w Bergamo i na świecie, aby przyjść z otuchą, i także wyrazami wdzięczności wobec tych wszystkich, którzy zaangażowali się czynnie w walkę z koronawirusem. Wszystkie osoby, występujące w tym teledysku, trzymają w swych dłoniach kartkę 'Odrodzimy się'. Są tam lekarze, pielęgniarki, policja, wojsko, pogotowie ratunkowe, służby medyczne. Są także osoby duchowne - siostry zakonne, i są tam również ojcowie i bracia paulini z Jasnej Góry” - mówi o. kustosz Waldemar Pastusiak.


„Warto tu zauważyć, że to hasło: 'Odrodzimy się' pisane jest charakterem pisma św. Jana Pawła II. To pokazuje nam nadzieję” - podkreśla o. kustosz.


Premiera teledysku odbyła się w Niedzielę Miłosierdzia Bożego.


Jak informuje stacja EWTN Polska - oddział amerykańskiej katolickiej stacji telewizyjnej - teledysk powstał, aby zachęcić do wsparcia zbiórki publicznej #ODRODZIMYSIE na respiratory dla zakażonych koronawirusem, a także sprzęt medyczny i ochronny dla szpitali.

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2020-04-20 09:30:43
miniaturka

W odpust świętowojciechowy tylko Msza św.

Planowany w dniach 25-26 kwietnia doroczny odpust ku czci św. Wojciecha odbędzie się w radykalnie ograniczonej formie. Decyzją Prymasa Polski abp. Wojciecha Polaka celebrowana będzie tylko Msza św. w katedrze gnieźnieńskiej.
2020-04-20 09:51:32
miniaturka

Kard. Stanisław Dziwisz w Łagiewnikach: dzisiejszy świat żąda dowodów wiary

W niedzielę Bożego Miłosierdzia kard. Stanisław Dziwisz sprawował Eucharystię w Sanktuarium w Łagiewnikach.
2020-04-20 10:22:41
miniaturka

Kiedy kościoły będą znów mogły się zapełnić?

Od dzisiaj (20 kwietnia) obowiązują nowe zasady uczestnictwa w zgromadzeniach liturgicznych, zgodnie z zarządzeniem władz państwowych.
2020-04-20 10:47:05
miniaturka

Katolicki uniwersytet „Dom Bosco” uczestniczy w poszukiwaniach lekarstwa na koronawirusa

Brazylijski Katolicki Uniwersytet "Dom Bosco" bierze udział w badaniach nad lekiem przeciwko COVID-19
2020-04-20 10:49:27
miniaturka

Niemcy: 20. Urodziny Grupy Modlitewnej Orły

W dniach od 17 – 19 kwietnia br. odbyło się 109. Spotkanie Młodzieżowej Grupy Modlitewnej Orły. To Jubileuszowe spotkanie w formie online odbyło sie pod hasłem: Być świętym każdego dnia. Wspólna modlitwa, konferencje, wieczór wielbienia, śiadectwa wypełniły czas spotkań. Swoje słowo do młodych skierował także bp Wiesław Lechowicz w wygłoszonej konferencji.
2020-04-20 12:13:20
miniaturka

Warszawa: UKSW rozbudowuje bazę swego Wydziału Medycznego

Na terenie kampusu UKSW przy ul. Wóycickiego w Warszawie powstanie Budynek Wydziału Medycznego Collegium Medicum USKW. Pierwsi studenci rozpoczną w nim zajęcia już w 2021 r.