Strona główna
opoka.org.pl
2017-10-20 15:50
S. Zielińska / KAI

Paryż: pasieka na dachu katedry Notre-Dame

Na dachu zakrystii katedry Notre-Dame w Paryżu działa pasieka. W tym roku powinna dać 26 kg miodu - mówi zajmujący się nią pszczelarz Nicolas Géant.

Autor/źródło: pixabay.com, CC0

Podkreśla on, że pszczelarstwo miejskie od kilkudziesięciu już lat staje się coraz bardziej popularne na całym świecie. Liderem jest stolica Francji, gdzie na dachach budynków istnieje już ponad 400 pasiek.

Na katedralnym dachu pierwsza kolonia pszczół rasy Buckfast zamieszkała trzy lata temu. Obecnie są już trzy. Przewinęło się przez nie już kilka pokoleń pszczół. Trzy tygodnie mijają, zanim pszczoła staje się aktywna, po czym przez miesiąc pracuje na rzecz swojej kolonii - tłumaczy Géant.

Wyjaśnia, że pszczoły są bardzo produktywne w aglomeracjach miejskich, gdyż nie ma tam ani pestycydów, ani nawozów sztucznych, często używanych na terenach wiejskich i bardzo szkodliwych dla pszczół. Paryskie pszczoły zbierają nektar głównie z kwiatów zasadzonych przez mieszkańców na balkonach, a także z kwietnych klombów w parkach i na skwerach.

pb (KAI/egliserusse.eu) / Paryż

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-10-20 14:20:32
miniaturka

Częstochowa: Kard. Dziwisz apeluje o ogłoszenie Jana Pawła II patronem Europy

Kard. Stanisław Dziwisz zaapelował o ogłoszenie papieża Jana Pawła II patronem Europy – co uczynił dziś podczas wykładu inaugurującego międzynarodowy kongres Ruchu „Europa Christi”, który w piątek odbywa się w Częstochowie.
2017-10-20 15:00:41
miniaturka

"Camino znaczy droga" - nowa książka Bohdana Gumowskiego

"Camino znaczy droga" to zbiór opowiadań Bohdana Gumowskiego, opublikowanych przez Wydawnictwo Jedność, osadzonych na osobistym dwukrotnym doświadczeniu przez autora pieszej pielgrzymki do grobu Świętego Jakuba w Santiago de Compostela.
2017-10-20 15:26:30
miniaturka

W sobotę rozdanie Nobli polskiej dobroczynności

Siostra Urszula Brzonkalik, franciszkanka, realizująca program „Rodzina rodzinie” w Aleppo, zostanie laureatką Nagrody Specjalnej Dyrektora Caritas Polska. Gala Ubi Caritas odbędzie się w sobotę 21 października.
2017-10-20 16:09:40
miniaturka

32. Jasnogórska Noc Czuwania w intencji polskich emigrantów

W nocy z 20 na 21 października 2017 r. w Częstochowie odbędzie się 32. Jasnogórska Noc Czuwania w intencji polskich emigrantów i ich duszpasterzy.
2017-10-20 18:18:44
miniaturka

Płock: przegląd etiud teatralnych o świętych i błogosławionych

„Zwykli - Niezwykli” – to hasło V Przeglądu Etiud Teatralnych o Świętych i Błogosławionych, który odbył się w Płocku w ramach Płockich Dni Kultury Chrześcijańskiej.
2017-10-20 18:43:45
miniaturka

Spotkali się odpowiedzialni za życie konsekrowane w diecezjach

Sposób realizacji programu na nowy rok duszpasterski, a także refleksja nad dokumentem „Młode wino, nowe bukłaki” były przedmiotem spotkania osób odpowiedzialnych za życie konsekrowane w polskich diecezjach.