Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl


2020-04-21 12:55
nc / KAI

Paryż: dziś rozmowa prezydenta Macrona z Papieżem Franciszkiem

Rozmowa ma odbyć się dziś o 16:00 – poinformowały media w Paryżu. Natomiast godzinę później ma się odbyć wideokonferencja francuskiego przywódcy z przedstawicielami Kościołów, wspólnot innych religii oraz organizacji laickich – poinformował Pałac Elizejski.

Autor/źródło: Copyleft / commons.wikimedia.org / CC BY 4.0

W konferencji z przywódcami religijnymi ma uczestniczyć również minister spraw wewnętrznych Christophe Castaner, a ma ona służyć refleksji nad sytuacją moralną kraju i środkami, które pozwolą na wyjście z kryzysu – twierdzi urząd prezydenta.

W wypowiedzi dla Radia Notre Dame, arcybiskup Paryża, Michel Aupetit zauważył, że zapowiadana nieoficjalnie we Francji data zniesienia ograniczeń – 31 maja zbiega się z uroczystością Zesłania Ducha Świętego – kiedy apostołowie wyszli z zamknięcia w Wieczerniku. Wyraził nadzieję, że mała grupa katolików praktykujących - stanowiąca w jego ojczyźnie ok. 4 proc. ochrzczonych, z radością powróci do świątyń, tym bardziej, że wiara domaga się konkretnego kontaktu i nigdy nie jest zamknięciem się w swoim małym świecie. „Zawsze kiedy odmawiamy «Ojcze nasz» nawet samotnie – mamy świadomość przynależności do szerszej wspólnoty wierzących” – podkreślił arcybiskup Paryża. Zauważył, że chociaż pozostaną transmisje Mszy św. w mediach, które były przed wybuchem kryzysu, to jednak francuscy katolicy powrócą do spotkań w swoich wspólnotach.


st (KAI) / Paryż


Podziel się tym materiałem z innymi: