Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2019-09-24 14:02
AC / Anna Marcisz

Parafia w Katowicach zaprasza na modlitwy dla mam z maluszkami!

Od kilku lat w parafii Opatrzności Bożej w Katowicach Zawodziu mają miejsce modlitwy dla mam z maluszkami. Spotkania odbywają się w każdy wtorek o godz. 9.30 w kaplicy znajdującej się w domu katechetycznym.

Autor/źródło: fb.com/modlitwa.uwielbienia.dla.mam

Spotkania rozpoczynają się Eucharystią o 9.30. O godzinie 10.00 rozpoczyna się modlitwa uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem.

Spotkania skierowane są do wszystkich kobiet, a ich forma jest szczególnie dostosowana do potrzeb mam z małymi dziećmi (miejsce na wózki, ogrzewana kaplica, salka obok kaplicy z czajnikiem, miejscem do karmienia i przewijania).

W ramach spotkań odbywają się również rekolekcje adwentowe i wielkopostne oraz spotkania z gośćmi. Po raz drugi organizowane są dwudniowe wyjazdowe rekolekcje dla mam (można zabrać niemowlaka ze sobą). W tym roku odbędą się one w Andrychowie (obok Bielka-Białej) w terminie 16-17 listopada a poprowadzi je o. Jakub Zawadzki OCist.

Szczegóły dotyczące najbliższych katowickich spotkań modlitewnych dla mam z dziećmi można znaleźć na Facebooku.

***

O to skąd ten pomysł i jak to wygląda, zapytaliśmy Annę Marcisz, pomysłodawczynię modlitwy dla mam z dziećmi w Katowicach. Oto co odpowiedziała:

Co wtorek spotykamy się w Katowicach w parafii Opatrzności Bożej na wspólnej modlitwie mam z maluszkami. Rozpoczynamy Mszą św., a następnie jest wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa uwielbienia. Wszystko ma miejsce w kaplicy w domu katechetycznym, maluszki są razem z mamami, mogą swobodnie raczkować, bawić się na kocyku bez obaw mam, że będzie to przeszkadzać innym uczestnikom. Mamy też mogą czuć się swobodnie, karmić maluchy w trakcie modlitwy czy przewinąć w sali obok kaplicy. Wierzę, że taka przestrzeń dla mam to jest pomysł Ducha Świętego. Sama po sobie widziałam, że trudno wśród licznych obowiązków znaleźć czas na modlitwę, czasem trudno też zabrać ze sobą dziecko do kościoła. Od kilku lat Bóg bardzo mocno uczy mnie modlitwy uwielbienia, przede wszystkim w domu, przy codziennych czynnościach. Nie raz marzę o tym, by pojechać na duże spotkanie uwielbienia, ale z małymi dziećmi takie spotkanie jest trudne do przetrwania. Stąd pojawił się pomysł stworzenia takich spotkań dedykowanych mamom, w godzinach i warunkach dla nich odpowiednich. Kiedyś byłam na rekolekcjach w krakowskiej Macierzance - to taka wspólnota dla mam. Były dla mnie dużą inspiracją. Chodził za mną pomysł, by stworzyć podobną grupę, ale zbierającą się przede wszystkim na modlitwę. Rozeznawałam, konsultowałam też ten pomysł z kapłanami i słyszałam, żeby iść w tym kierunku, że mamom, które zostają z dziećmi w domu, a które np. były wcześniej w jakiejś wspólnocie brakuje takiego miejsca. Te, które nigdy nie były we wspólnocie, a np. już kolejny rok spędzają w domu, bo rodzą się kolejne dzieci też czują głód Boga, głód modlitwy i szukają takiego miejsca.

Błogosławieństwem dla nas jest to, że mamy kapłana, który sprawuje co tydzień dla nas Eucharystię. Są nawet krótkie kazania, które uwzględniają sytuację i problemy mam. Wspaniale jest też widzieć np. czytającą czy śpiewającą mamę z maluszkiem na rękach. Cieszę się, gdy choć jednej mamie te spotkania pozwalają zbliżyć się do Boga.Podziel się tym materiałem z innymi: