Strona główna
opoka.org.pl
2020-04-16 11:41
AC / Łukasz Sośniak SJ/ vaticannews.va

Papież zapewnia Nowojorczyków o modlitwie

Franciszek zadzwonił do arcybiskupa Nowego Jorku, aby zapewnić go o swojej solidarności ze wszystkimi mieszkańcami miasta, a szczególnie tymi, którzy ciepią z powodu epidemii koronawirusa.

Autor/źródło: photogenica.pl

Po rozmowie z Papieżem kard. Timothy Dolan wydał oświadczenie, w którym poinformował, że Ojciec Święty modli się za Nowojorczyków. „Poprosił mnie, abym przekazał jego najlepsze życzenia modlitewne: chorym, lekarzom, pielęgniarkom, sanitariuszom, politykom, a także naszym księżom, zakonnikom i świeckim” – powiedział kard. Dolan.

Zaznaczył, że Ojciec Święty wspomniał o bp. Nicholasie DiMarzio, któremu Papież powierzył zbadanie spraw o tuszowanie molestowania seksualnego w diecezji Buffalo. Niedługo później biskup sam został oskarżony o nadużycia wobec ministranta w latach 70. Hierarcha zdecydowanie zaprzeczył oskarżeniom i oświadczył, że nigdy nie dopuścił się niestosownych zachowań.

„Na koniec podziękowałem Papieżowi za bycie szczególnym przewodnikiem dla całego świata w tym trudnym czasie globalnej pandemii i zapewniłem go o miłości i modlitwie mieszkańców Nowego Jorku za niego i jego posługę” – dodał kard. Dolan.

źródło: vaticannews.va

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2020-04-16 09:49:58
miniaturka

93. urodziny Benedykta XVI. Pamiętajmy w modlitwie

Papież-senior Benedykt XVI. obchodzi dzisiaj 93. rocznicę urodzin. 16 kwietnia 1927 r. Joseph Ratzinger urodził się w Marktl am Inn w Bawarii.
2020-04-16 10:36:50
miniaturka

Abp Aupetit: Notre Dame przemawia do wszystkich, bo ma duszę

Katedra Notre Dame przemawia do serca zarówno wierzących, jak i niewierzących. Wszystkich stawia na progu tej samej tajemnicy, wszystkich przewyższa blaskiem swego piękna - powiedział arcybiskup Paryża w pierwszą rocznicę tragicznego pożaru jego katedry.
2020-04-16 11:03:20
miniaturka

Papież modli się za wiernych, którzy boją się z powodu pandemii

W intencji osób starszych, które często w odizolowaniu odczuwają lęk przed śmiercią w samotności modlił się Papież na Eucharystii. W homilii mówił o wierności Boga, który zawsze nas uprzedza i zawsze wychodzi nam naprzeciw.
2020-04-16 12:45:01
miniaturka

Ks. Grzegorz Suchodolski mianowany biskupem pomocniczym diecezji siedleckiej

Długoletni duszpasterz młodzieży i dyrektor Krajowego Biura Organizacyjnego Światowych Dni Młodzieży został mianowany biskupem pomocniczym diecezji siedleckiej. Decyzję Ojca Świętego Franciszka ogłosiła dziś w południe Stolica Apostolska.
2020-04-16 18:53:55
miniaturka

Niedziela Miłosierdzia dniem podziękowania za posługę biskupią bp. Marka Mendyka

Biskup legnicki Zbigniew Kiernikowski zarządził, że najbliższa niedziela będzie dniem modlitw w intencji dotychczasowego biskupa pomocniczego Marka Mendyka. Specjalny list w tej sprawie ma być odczytany przed każdą Mszą św.
2020-04-16 19:20:47
miniaturka

Lekcja kardynała Pella

7 kwietnia br. australijski Sąd Najwyższy podjął decyzję w sprawie 78-letniego kard. Georga Pella, skazanego za rzekome wykorzystanie seksualne małoletnich. Siedmioosobowy skład tego sądu jednogłośnie uchylił skazujący wyrok, uniewinnił kardynała od zarzutów i nakazał jego zwolnienie z więzienia. Czego uczy historia sędziwego purpurata, który 13 ostatnich miesięcy spędził w więzieniu dla najgroźniejszych przestępców?