Strona główna
opoka.org.pl
2018-04-22 12:06
S. Zielińska / Krzysztof Bronk

Papież wyświęcił 16 kapłanów, 5 z rzymskiego seminarium

Neoprezbiterzy pochodzą z siedmiu krajów. Najliczniejszą grupę stanowią członkowie neokatechumenatu. Franciszek zachęcił kapłanów, by na spowiedzi byli miłosierni, a w swej posłudze chcieli się podobać jedynie Bogu.

Autor/źródło: Pixabay, cvelazquez, licencja: CC0

Podczas porannej Eucharystii w Bazylice św. Piotra Ojciec Święty udzielił święceń kapłańskich 16 diakonom. Tylko 5 z nich pochodzi z rzymskiego seminarium duchownego. Najwięcej neoprezbiterów, sześciu, odbyło formację z kolegium Redemptoris Mater, związanym z neokatechumenatem. Pozostali należą do zgromadzeń zakonnych: Rodziny Uczniów i orionistów. Wyświęceni przez Franciszka neoprezbiterzy pochodzą z siedmiu krajów: Włoch, Chorwacji, Madagaskaru, Salwadoru, Kolumbii, Wietnamu i Birmy. 

“Poprzez sakrament pokuty odpuszczajcie grzechy w imieniu Chrystusa i Kościoła – mówił Ojciec Święty. – I tu się zatrzymam, aby prosić was: bardzo proszę, nie przestawajcie być miłosierni. Pomyślcie o własnych grzechach, o własnej nędzy, którą Jezus przebacza. Bądźcie miłosierni. (…) Świadomi tego, że spośród ludzi zostaliście wybrani i dla ich dobra ustanowieni, aby dążyć do spraw Bożych, z radością i szczerą miłością wypełniajcie kapłańskie dzieło Chrystusa, chciejcie podobać się jedynie Bogu, a nie wam samym czy ludziom, i nie szukajcie innych korzyści. Tylko służba Bogu, dla dobra wiernych, świętego ludu Bożego.”


Źródło: www.vaticannews.va

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2018-04-22 07:45:09
miniaturka
play

„Kościół na wzór Chrystusa" - V Synod Diecezji Tarnowskiej

Dzisiejszy dzień wpisuje się złotymi zgłoskami w dzieje diecezji tarnowskiej. Jest to bowiem dzień uroczystego otwarcia V w jej dziejach Synodu - mówił abp Marek Jędraszewski podczas Eucharystii inaugurującej V Synod Diecezji Tarnowskiej.
2018-04-22 08:16:24
miniaturka

Praga: ciało kard. Berana powróciło do Czech

W Pradze odbyła się uroczystość wprowadzenia do katedry ciała kard. Josefa Berana zmarłego w Rzymie w roku 1969. W latach 1949–1965 był internowany, a z związku z tym nie mógł pełnić funkcji arcybiskupa Pragi i prymasa Czech.
2018-04-22 08:35:08
miniaturka

Papież na 600-lecie prymasostwa w Gnieźnie

W liście do swego wysłannika do Gniezna, Papież przypomina postać św. Wojciecha. Za św. Piotrem zachęca Polaków, by radowali się pomimo trudności, pamiętając o czekającym ich zbawieniu.
2018-04-22 12:29:43
miniaturka

Poznań: dziś czytanie Księgi Liczb podczas Verba Sacra

Aktor Marcin Kwaśny, odtwórca roli rtm. Witolda Pileckiego, zaprezentuje dziś w poznańskiej katedrze fragmenty Księgi Liczb. Będzie to kolejna prezentacja w ramach nowego cyklu Verba Sacra – Biblia Trzeciego Tysiąclecia.
2018-04-22 13:20:07
miniaturka

Orędzie Ojca Świętego na 55. Światowy Dzień Modlitw o Powołania

„Nasze życie i nasza obecność w świecie jest owocem Bożego powołania!” – pisze Franciszek w orędziu na 55. Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Papież zachęca, by nie zwlekać z podjęciem ryzyka wyboru.
2018-04-22 13:32:38
miniaturka

XVII Dni Kolbiańskie w Centrum św. Maksymiliana w Harmężach

„Uczmy się zdumiewać wobec różnych przejawów łaskawości Boga” – zaapelował bp Roman Pindel, który przewodniczył Mszy św. w ramach zakończonych dziś XVII Dni Kolbiańskich w Centrum św. Maksymiliana w Harmężach koło Oświęcimia.