Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2018-04-22 12:06
S. Zielińska / Krzysztof Bronk

Papież wyświęcił 16 kapłanów, 5 z rzymskiego seminarium

Neoprezbiterzy pochodzą z siedmiu krajów. Najliczniejszą grupę stanowią członkowie neokatechumenatu. Franciszek zachęcił kapłanów, by na spowiedzi byli miłosierni, a w swej posłudze chcieli się podobać jedynie Bogu.

Autor/źródło: Pixabay, cvelazquez, licencja: CC0

Podczas porannej Eucharystii w Bazylice św. Piotra Ojciec Święty udzielił święceń kapłańskich 16 diakonom. Tylko 5 z nich pochodzi z rzymskiego seminarium duchownego. Najwięcej neoprezbiterów, sześciu, odbyło formację z kolegium Redemptoris Mater, związanym z neokatechumenatem. Pozostali należą do zgromadzeń zakonnych: Rodziny Uczniów i orionistów. Wyświęceni przez Franciszka neoprezbiterzy pochodzą z siedmiu krajów: Włoch, Chorwacji, Madagaskaru, Salwadoru, Kolumbii, Wietnamu i Birmy. 

“Poprzez sakrament pokuty odpuszczajcie grzechy w imieniu Chrystusa i Kościoła – mówił Ojciec Święty. – I tu się zatrzymam, aby prosić was: bardzo proszę, nie przestawajcie być miłosierni. Pomyślcie o własnych grzechach, o własnej nędzy, którą Jezus przebacza. Bądźcie miłosierni. (…) Świadomi tego, że spośród ludzi zostaliście wybrani i dla ich dobra ustanowieni, aby dążyć do spraw Bożych, z radością i szczerą miłością wypełniajcie kapłańskie dzieło Chrystusa, chciejcie podobać się jedynie Bogu, a nie wam samym czy ludziom, i nie szukajcie innych korzyści. Tylko służba Bogu, dla dobra wiernych, świętego ludu Bożego.”


Źródło: www.vaticannews.va


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: papież Franciszek, święcenia kapłańskie, księża, kapłani, neoprezbiterzy, powołanie kapłańskie