Strona główna
opoka.org.pl
2020-06-11 13:30
nc / Krzysztof Ołdakowski SJ / vaticannews.va

Papież: wszyscy powinni sprzyjać rozwojowi i zdrowiu dzieci

Do powstrzymania procederu pracy nieletnich, który pozbawia miliony dziewcząt i chłopców na całym świecie dzieciństwa oraz zagraża ich integralnemu rozwojowi wezwał w czasie audiencji Papież. W piątek, 12 czerwca, obchodzony będzie Światowy Dzień Sprzeciwu Wobec Pracy Dzieci.

Zdjęcie ilustracyjne
Autor/źródło: Pixabay, Greyerbaby, licencja: CC0

Franciszek zwrócił uwagę, że w obecnej sytuacji zagrożenia zdrowia, w różnych krajach wiele dzieci oraz młodych jest zmuszonych do podjęcia pracy nieodpowiedniej do swojego wieku, aby pomóc rodzinom w sytuacji skrajnego ubóstwa. W wielu przypadkach są to formy niewolnictwa, czy wręcz uwięzienia, powodujące fizyczne i psychiczne cierpienie.

Papież – dzieci są przyszłością rodziny ludzkiej

"Apeluję do instytucji o dołożenie wszelkich starań, aby chronić nieletnich, wypełniając luki gospodarcze i społeczne, które leżą u podstaw zniekształconej dynamiki, w którą niestety są oni wciągani – podkreślił Ojciec Święty. - Dzieci są przyszłością rodziny ludzkiej: to do nas wszystkich należy zadanie, aby sprzyjać ich rozwojowi, zdrowiu i pogodzie ducha!"

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2020-06-11 11:23:06
miniaturka

Boże Ciało: wielkie święto wiary i miłości

- Jest właściwością Boga, że nie obejmuje Go to, co największe, a daje się On objąć temu, co najmniejsze - te słowa niemieckiego poety F. Hölderlina pomagają zrozumieć to, co czyni Chrystus. On sam konsekruje chleb i wino dla nas - swych uczniów, aby stały się Jego Ciałem i Krwią.
2020-06-11 12:41:01
miniaturka

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa: geneza i historia

Dziś przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, Boże Ciało. To jedno z głównych świąt obchodzonych w Kościele katolickim. Data Bożego Ciała nie jest stała, dlatego święto to rokrocznie może wypadać w różnych terminach. Zawsze jednak jest to czwartek po święcie Trójcy Świętej.
2020-06-11 12:45:28
miniaturka

Redemptoryści: stabilizuje się liczba chorych, część kościołów ponownie otwarta

Wyjaśnia się powoli wśród redemptorystów ostateczna liczba chorych na COVID-19, a w części zdezynfekowanych kościołów przywrócone zostały nabożeństwa. Wspólnoty zakonne i parafie współpracują ze służbami sanitarnymi i medycznymi.
2020-06-11 13:09:54
miniaturka

Pół miliona syryjskich dzieci musiało opuścić swoje domy

Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie zorganizowało akcję „Chleb dla Syrii”. Pieniądze potrzebne są na budowę dwunastu piekarni w różnych syryjskich miastach. Dadzą one pracę ponad dwustu rodzinom i zapewnią chleb ok. 500 tys. osób.
2020-06-11 14:17:03
miniaturka

Kraków: odbyła się procesja po Starym Mieście

– Oto wielka tajemnica, tajemnica wiary, przeżywana dzisiaj przez nas w uroczystość Bożego Ciała. Modlimy się o wiarę na wzór Piotra: jednoznaczną, zdecydowaną, odrzucającą to, co podpowiada świat. Modlimy się o wiarę dla siebie i dla innych – mówił abp Marek Jędraszewski.
2020-06-11 17:12:25
miniaturka

Abp Gądecki: warto walczyć o Mszę św. w sposób odpowiedzialny

- Jeśli „Eucharystia daje życie”, to warto o nią walczyć w sposób odpowiedzialny, mimo rzucanych haseł, że zdrowie jest ważniejsze od Mszy św., albo że zakupy są konieczne a Msza święta nie - mówił w dzisiejszej homilii abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Episkopatu.