Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl


2019-10-10 09:45
nc / Krzysztof Ołdakowski SJ / RV

Papież wspomina o Gietrzwałdzie

Wczoraj w Watykanie Ojciec Święty spotkał się z wiernymi na audiencji ogólnej. Przypomniał objawienia maryjne w Gietrzwałdzie i zachęcił Polaków do odmawiania różańca, szczególnie w intencji potrzeb różnych wspólnot.

Autor/źródło: Janusz Migura, licencja: CC BY
Papieska zachęta do odmawiania różańca

"Pozdrawiam serdecznie pielgrzymów polskich. W poniedziałek obchodziliśmy wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. Objawiając się w Polsce, w Gietrzwałdzie, Matka Boża poleciła: «Życzę sobie, abyście codziennie odmawiali różaniec». Zapewniała, że łaski wyproszone przez tę modlitwę będą zbawienne i doprowadzą ludzi do szczęścia w niebie – mówił Franciszek do polskich pielgrzymów. – Pamiętajcie o tym szczególnie teraz, w październiku, w miesiącu Różańca świętego. Przez wstawiennictwo Maryi, pośredniczki łask, wypraszajcie pokój dla świata, mądrość dla rządzących oraz wiarę i jedność dla rodzin. Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus."

Źródło: www.vaticannews.va


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: papież Franciszek, różaniec, modlitwa, Matka Boża, Gietrzwałd, objawienia maryjne, papieska zachęta