Strona główna
opoka.org.pl
2020-07-06 08:35
MG / vaticannews.va

Papież wsparł rezolucję ONZ o całkowitym zawieszeniu broni

Po modlitwie Anioł Pański Papież Franciszek podziękował Radzie Bezpieczeństwa ONZ za przyjęcie rezolucji mającej na celu przeciwstawienie się niszczycielskim skutkom pandemii, szczególnie na obszarach dotkniętych konfliktami zbrojnymi.

Autor/źródło: vaticannews.va

Godne pochwały jest żadanie całkowitego zawieszenia broni


    „Godne pochwały jest żądanie globalnego i natychmiastowego zawieszenia broni, co pozwoliłoby na zapewnienie pokoju i bezpieczeństwa niezbędnego dla dostarczenia tak pilnie potrzebnej pomocy humanitarnej – powiedział Papież. – Niech ta decyzja będzie skutecznie i szybko wdrożona dla dobra wielu cierpiących osób. Oby ta rezolucja Rady Bezpieczeństwa stała się odważnym pierwszym krokiem w kierunku pokojowej przyszłości. Odwagi!“


Na zakończenie Franciszek pozdrowił Rzymian i pielgrzymów z całego świata, którzy coraz liczniej przybywają do Wiecznego Miasta. Zwrócił się także do Polaków.


Błogosławię Rodzinę Radia Maryja


    „Serdecznie witam was wszystkich, Rzymian i pielgrzymów z różnych krajów. W szczególności pozdrawiam Polaków i błogosławię wielką pielgrzymkę Rodziny Radia Maryja do Sanktuarium Częstochowskiego, która odbędzie się w najbliższą sobotę, w stulecie urodzin św. Jana Pawła II, pod hasłem: «Wszystko postawiłem na Maryję».“Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2020-07-05 15:45:22
miniaturka

Franciszek: starajmy się o mądrość serca, byśmy umieli rozpoznawać znaki Boże

Do starania się o mądrość serca, pozwalającą rozpoznawać znaki Boga w naszym życiu i uczestniczyć w tych tajemnicach, które, będąc zakrytymi przed pysznymi zostają objawione pokornym, zachęcił Franciszek w rozważaniu przed niedzielną modlitwą „Anioł Pański”.
2020-07-05 22:30:20
miniaturka

Papież: Ojciec ma szczególne upodobanie do „prostaczków”

W rozważaniu przed modlitwą Anioł Pański Franciszek podkreślił, że gdy Jezus w Ewangelii (Mt 11, 25-30) mówi o „mądrych i roztropnych”, to czyni to z odrobiną ironii, ponieważ oni tylko wyobrażają sobie, że takimi są, a przez to ich serca nie potrafią otworzyć się na Dobrą Nowinę.
2020-07-05 22:39:54
miniaturka

#ZaczynamDzieńOdEwangelii - Ulitował się i dał nadzieję

Zostaliśmy stworzeni na wzór i podobieństwo Boga. Mamy wszystko, co potrzeba, by stanąć do walki ze złem. Dlatego Jezus przywołuje nas do służby. Człowiek nadal potrzebuje dobrego pasterza i nadziei, że nie został porzucony. Komentarz do Ewangelii, Mt 9, 32-38.
2020-07-05 22:46:16
miniaturka

Podczas epidemii UNITALSI pomagała chorym, teraz wyrusza do Lourdes

Wczoraj i dziś na place włoskich miast wychodzą wolontariusze UNITALSI, organizacji, która od ponad 100 lat organizuje dla niepełnosprawnych i chorych pielgrzymki do Lourdes i innych międzynarodowych sanktuariów.
2020-07-05 22:47:57
miniaturka

Jasna Góra: obchody Narodowego Dnia Pamięci Ofiar Ludobójstwa

By ocalić pamięć i prawdę. Na Jasnej Górze odbyły się obchody Narodowego Dnia Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II Rzeczpospolitej.
2020-07-06 06:33:31
miniaturka

Koncert „Góralskiej Hory” w mikstackim kościele

Mikstat: W niedzielę, 5. lipca w mikstackim kościele odbył się koncert Kapeli „Góralska Hora” poświęcony św. Janowi Pawłowi II.