Strona główna
opoka.org.pl
2018-06-21 13:10
S. Zielińska / Krzysztof Bronk

Papież w Genewie: spotkanie z prezydentem i modlitwa ekumeniczna

Głównym celem papieskiej wizyty jest Światowa Rada Kościołów. Spotkanie z prezydentem miało więc charakter czysto kurtuazyjny. Pierwszym etapem wydarzeń ekumenicznych była natomiast modlitwa w kaplicy Rady.

Autor/źródło: EpiskopatNews, licencja: CC BY

Franciszek przybył do Genewy tuż po godz. 10.00. Na lotnisku podejmował go prezydent Szwajcarii Alain Berest. Towarzyszyli mu dawni członkowie Papieskiej Gwardii Szwajcarskiej, którzy na tę okazję ponownie założyli watykańskie mundury. Powitanie miało charakter oficjalny, nie przewidziano jednak przemówień. Było natomiast spotkanie prywatne Ojca Świętego i prezydenta na lotnisku.

Papieska wizyta w siedzibie Światowej Rady Kościołów ma dwa etapy, przedzielone obiadem z kierownictwem Rady. Pierwszy etap to modlitwa w ekumenicznej kaplicy. Składały się na nią pieśni i modlitwy, wyrażające skruchę i wolę pojednania.

Odczytano też fragment Listu do Galatów, w którym św. Paweł przestrzega przed konfliktami we wspólnocie i przypomina, że całe Prawo wypełnia się w przykazaniu miłości bliźniego. Liturgię zakończył hymn Jubileuszu Miłosierdzia.


Źródło: www.vaticannews.va

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2018-06-21 11:40:08
miniaturka

Bydgoszcz: otwarcie Centrum Pomocy św. Brata Alberta

W Bydgoszczy otwarto Centrum Pomocy św. Brata Alberta. Dzięki zaangażowaniu sióstr albertynek w centrum znalazły się m.in. stołówka, gabinety psychologa, lekarza, czytelnia oraz pokoje interwencyjne dla osób, które podejmą drogę wychodzenia z bezdomności.
2018-06-21 12:10:19
miniaturka

Papież dla Reutera: nie ma łatwego rozwiązania dla kryzysu migracyjnego

W obszernym wywiadzie Franciszek wypowiedział się m.in. na temat kryzysu migracyjnego, polityki Donalda Trumpa, dialogu z Chinami. Mówiąc o przyszłości Kościoła wskazał na potrzebę dotarcia z Chrystusem do współczesnych ludzi.
2018-06-21 12:47:46
miniaturka
play

Dobry Zarządca - warsztaty dla przedsiębiorców

Duszpasterstwo Przedsiębiorców i Pracodawców TALENT zaprasza w sobotę 30 czerwca do Poznania na warsztaty "Dobry Zarządca".
2018-06-21 13:42:18
miniaturka

Kielce: akcja „Makulatura na misje” wspomogła uczniów w Ghanie

Blisko 26.300 zł zebranych ostatnio podczas akcji „Makulatura na misje”, pozwoliło na kompletne wyposażenie szkoły i biblioteki w Ghanie, gdzie wśród sióstr nazaretanek posługuje pochodząca z diecezji kieleckiej s. Daria Romanek.
2018-06-21 14:15:51
miniaturka

Ustroń-Hermanice: w sierpniu II edycja Letniej Szkoły Biblijnej

Biblistka z UKSW, prof. Barbara Strzałkowska, poprowadzi u dominikanów w Ustroniu-Hermanicach drugą edycję Letniej Szkoły Biblijnej, adresowanej do osób różnych wyznań. Szkoła ma na celu pogłębienie relacji ze Słowem Bożym.
2018-06-21 14:48:42
miniaturka
play

Franciszek: ekumenizm wielkim przedsięwzięciem ze stratą

Przyjechałem do was, jako pielgrzym jedności i pokoju – mówił Franciszek w siedzibie Światowej Rady Kościołów. Ekumenizm jest wielkim przedsięwzięciem ze stratą - podkreślił.