Strona główna
opoka.org.pl
2019-01-23 13:49
AC / Krzysztof Bronk

Papież w drodze do Panamy!

Ojciec Święty jest w drodze do Panamy. Tuż przed godz. 10 samolot z Papieżem na pokładzie odleciał z podrzymskiego lotniska Fiumicino.

Autor/źródło: www.flickr.com/photos/episkopatnews, M.Mazur/episkopat.pl, licencja: CC BY-SA

Franciszek spędzi w powietrzu niemal 13 godzin. Jego przylot do Panamy jest przewidziany na godz. 16:30 czasu lokalnego, kiedy w Polsce będzie już 22:30. Tuż przed odlotem Franciszek wysłał tweeta prosząc o modlitwę: „Wyjeżdżam na Światowy Dzień Młodzieży w Panamie. Proszę was, abyście się modlili za to bardzo piękne i ważne wydarzenie na drodze Kościoła”.

W samolocie Ojciec Święty pozdrowił krótko dziennikarzy, którzy towarzyszą mu w podróży. Wspomniał o zmarłym niedawno rosyjskim dziennikarzu Alexeiu Bukalowie, który od 1991 r. był korespondentem agencji TASS we Włoszech i Watykanie. „Był to człowiek wielkiego humanizmu, który nie lęka się tego, co w człowieku najniższe, i tego, co Boskie, co najwznioślejsze. Potrafił robić syntezę w stylu Dostojewskiego” – dodał Franciszek, zachęcając zebranych do wspólnego odmówienia w jego intencji modlitwy Ojcze Nasz.

Na lotnisku w Panamie Papieża podejmie prezydent Juan Carlos Varela Rodriguez, jednakże uroczyste powitanie w tym środkowoamerykańskim kraju przewidziane jest dopiero jutro w pałacu prezydenckim. Jutrzejszy dzień wizyty będzie poświęcony na spotkania z władzami tego kraju oraz z przedstawicielami episkopatów Ameryki Środkowej. Z uczestnikami Światowych Dni Młodzieży Franciszek spotka się dopiero późnym popołudniem.

Cały program papieskiej podróży do Panamy jest związany ze Światowymi Dniami Młodzieży. W ten kontekst wpisuje się również piątkowa wizyta Ojca Świętego w więzieniu dla nieletnich oraz niedzielne spotkanie z młodymi i dorosłymi, którzy są nosicielami wirusa HIV. Z przedstawicielami panamskiego Kościoła Franciszek spotka się natomiast w sobotę w stołecznej katedrze.

źródło: vaticannews.va

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2019-01-23 12:05:04
miniaturka

W Warszawie uczczono 156. rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego

Powstanie Styczniowe można przyrównać do ewangelicznego ziarna, które z ręki Siewcy wpada w ziemię by obumrzeć, po to, by przynieść niezwykły owoc – mówił podczas wieczornej Mszy św. w katedrze polowej ks. płk Mariusz Tołwiński.
2019-01-23 12:27:33
miniaturka

Poruszający film dokumentalny "Helenka" w TVP1!

25 stycznia o godz. 22.35 Jedynka zaprasza na premierę filmu dokumentalnego pt. „Helenka”.
2019-01-23 13:11:24
miniaturka

Zmarł prof. Ryszard Peryt

Dzisiaj rano, po długiej chorobie, w wieku 71 lat zmarł Ryszard Peryt, dyrektor Polskiej Opery Królewskiej, aktor, reżyser, doktor i profesor sztuki teatru, wykładowca Akademii Teatralnej w Warszawie – poinformowała Dyrekcja i Zespół Polskiej Opery Królewskiej.
2019-01-23 13:57:59
miniaturka

Morski sposób na niepodległość

Z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości odbyło się wiele cennych inicjatyw, tych dużych i mniejszych. Jednak chyba największym przedsięwzięciem okazał się rejs żaglowca Dar Młodzieży… dookoła całego świata.
2019-01-23 14:01:32
miniaturka

Córka Stalina, która uciekła z ZSRR: katolicyzm to wielka nadzieja całego świata

Nie miała łatwego życia, choć od dziecka opływała w luksusy. Gdy w wieku niemal 40 lat dokonała spektakularnej ucieczki na Zachód, uwolniła się ze Związku Radzieckiego raz na zawsze, ale zostawiła w nim swoje dotychczasowe życie i rodzinę.
2019-01-23 14:04:40
miniaturka

Joanna Kulig: Kościół stanowił dla mnie centrum wszechświata

– Gdy byłam dzieckiem, Kościół stanowił dla mnie centrum wszechświata: życie kręciło się wokół parafii. Zbierałyśmy datki na misje i ubrania dla ubogich – przyznaje w rozmowie z „Tygodnikiem Powszechnym” aktorka Joanna Kulig.