Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2017-12-01 14:11
S. Zielińska / Radio Watykańskie

Papież w Bangladeszu: 2 dzień wizyty

Drugi dzień pielgrzymki w Bangladeszu Franciszek rozpoczął od spotkania ze 100 tys. wiernych, zgromadzonych w parku w stolicy kraju Dhace, dla których odprawił Mszę św.

Autor/źródło: Marcin Mazur/episkopat.pl

Eucharystię połączono z udzieleniem sakramentu kapłaństwa 16 diakonom, 10 diecezjalnym i 6 zakonnym. Warto zauważyć, że również w programie poprzedniej papieskiej wizyty w Bangladeszu przed 31 laty znalazły się święcenia kapłańskie. Wówczas z rąk Jana Pawła II przyjęło je 18 diakonów.

Po zakończeniu liturgii Papież powrócił do nuncjatury na obiad i krótki odpoczynek. W tym samym budynku spotkał się też z premierem Bangladeszu panią Sheikh Hasiną, córką Sheikha Majibura Rahmana, uważanego za ojca narodu.

Następnie Franciszek udał się do siedziby arcybiskupa Dhaki. Jest to kompleks budynków, w skład którego wchodzą: katedra, rezydencja, dom dla księży emerytów oraz seminarium duchowne. Po przybyciu na miejsce Ojciec Święty poświeci płyty upamiętniające wizyty trzech papieży w tym kraju, pomodli się w katedrze i uda do domu księży emerytów na spotkanie z biskupami Bangladeszu. W tym azjatyckim kraju, gdzie katolików jest ok. 400 tys. (375 tys.), co stanowi ok. 25 promili populacji, posługuje 12 biskupów.

Po spotkaniu z biskupami Papież przejdzie do ogrodu, na międzyreligijną i ekumeniczną modlitwę o pokój. Następcę św. Piotra powita kard. Patric D’Rosario oraz przedstawiciele muzułanów, hinduistów, buddystów oraz społeczności cywilnej.

pp/rv


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: papież Franciszek, Bangladesz, podróż apostolska, Azja, Dhaka