Strona główna
opoka.org.pl
2017-12-01 14:11
S. Zielińska / Radio Watykańskie

Papież w Bangladeszu: 2 dzień wizyty

Drugi dzień pielgrzymki w Bangladeszu Franciszek rozpoczął od spotkania ze 100 tys. wiernych, zgromadzonych w parku w stolicy kraju Dhace, dla których odprawił Mszę św.

Autor/źródło: Marcin Mazur/episkopat.pl

Eucharystię połączono z udzieleniem sakramentu kapłaństwa 16 diakonom, 10 diecezjalnym i 6 zakonnym. Warto zauważyć, że również w programie poprzedniej papieskiej wizyty w Bangladeszu przed 31 laty znalazły się święcenia kapłańskie. Wówczas z rąk Jana Pawła II przyjęło je 18 diakonów.

Po zakończeniu liturgii Papież powrócił do nuncjatury na obiad i krótki odpoczynek. W tym samym budynku spotkał się też z premierem Bangladeszu panią Sheikh Hasiną, córką Sheikha Majibura Rahmana, uważanego za ojca narodu.

Następnie Franciszek udał się do siedziby arcybiskupa Dhaki. Jest to kompleks budynków, w skład którego wchodzą: katedra, rezydencja, dom dla księży emerytów oraz seminarium duchowne. Po przybyciu na miejsce Ojciec Święty poświeci płyty upamiętniające wizyty trzech papieży w tym kraju, pomodli się w katedrze i uda do domu księży emerytów na spotkanie z biskupami Bangladeszu. W tym azjatyckim kraju, gdzie katolików jest ok. 400 tys. (375 tys.), co stanowi ok. 25 promili populacji, posługuje 12 biskupów.

Po spotkaniu z biskupami Papież przejdzie do ogrodu, na międzyreligijną i ekumeniczną modlitwę o pokój. Następcę św. Piotra powita kard. Patric D’Rosario oraz przedstawiciele muzułanów, hinduistów, buddystów oraz społeczności cywilnej.

pp/rv

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-12-01 12:54:48
miniaturka

"Zaproś twego biskupa!" - pomysł Międzynarodowego Forum Akcji Katolickiej

Wraz z początkiem Adwentu Międzynarodowe Forum Akcji Katolickiej rozpoczyna projekt "Zaproś twego biskupa!", który zachęca młodzież z całego świata do włączenia się w przygotowania do przyszłorocznego Synodu Biskupów.
2017-12-01 13:21:19
miniaturka
play

Paczuszka dla Maluszka - pomagaj razem z nami!

Już po raz kolejny Fundacja Małych Stópek zaprasza wszystkich do wzięcia udziału w świątecznej akcji „Paczuszka dla Maluszka”.
2017-12-01 13:40:18
miniaturka

Zespół Ekspertów KEP ds. Bioetycznych o in vitro

„Prawo niemal od zawsze przypomina, że nie wszystko co dopuszczalne jest godziwe” – napisał abp Henryk Hoser we wprowadzeniu do książki „Wobec in vitro. Genetyczne, moralne, filozoficzne i prawne aspekty zapłodnienia pozaustrojowego”.
2017-12-01 14:49:34
miniaturka

Abp Jędraszewski: Kościół w Europie jest znakiem nadziei

O niełatwej posłudze Apostołów, niejednokrotnie kończącej się męczeństwem oraz o tym, że Chrystusowy krzyż jest drogą do zbawienia, mówił abp Marek Jędraszewski 30 listopada w klasztorze sióstr Klarysek w Krakowie.
2017-12-01 15:15:28
miniaturka

Msza ze święceniami kapłańskimi w Dhace

W pierwszej części homilii Papież wygłosił przewidziane na tę uroczystość w liturgii pouczenie i zachęcił neoprezbiterów do brania przykładu z Dobrego Pasterza, który nie przyszedł, by Mu służono, lecz aby służyć.
2017-12-01 15:45:28
miniaturka

Kościół w Polsce rozpoczyna w niedzielę nowy program duszpasterski

Pogłębienie wiedzy o bierzmowaniu u wszystkich ochrzczonych oraz przybliżanie wiernym Kościoła jako wspólnoty, którą kieruje i umacnia Duch Święty – to główne cele nowego, dwuletniego programu duszpasterskiego.