Strona główna
opoka.org.pl
2018-01-20 13:46
S. Zielińska / Radio Watykańskie

Papież: trzeci dzień wizyty w Peru

Po wczorajszej wizycie na południu Peru, dziś Papież odwiedzi m.in. Trujillo nazywane także „miastem wiecznej wiosny”, które jest jednym z najbardziej znanych miejsc turystycznych w Peru.

Trujillo, Peru
Autor/źródło: commons.wikimedia.org/Pieritograbriel, CC BY-SA 4.0

Drugi, pełny dzień swojej wizyty w Peru Papież spędzi na północy tego kraju. Wczoraj udał się na południe, aby spotkać się z tubylczymi ludami Amazonii, dziś natomiast odwiedzi oddalone od Limy o 560 km Trujillo. Miasto to, nazywane także „miastem wiecznej wiosny”, jest jednym z najbardziej znanych miejsc turystycznych w Peru. Posiada wspaniałe zabytki z okresu kolonialnego, ale także takie, które pamiętają jeszcze czasy sprzed kultury Inków. W zeszłym roku zostało nawiedzone powodzią, która spowodowała wielką lawinę błotną. Zginęło wtedy wiele osób, a tysiące zostały pozbawione domów czy nawet całego dobytku.

Franciszek udał się do Trujillo samolotem. Jego przylot jest przewidziany na g. 9.10 miejscowego czasu, gdy u nas będzie już g. 15.10. Z lotniska przejedzie do oddalonego o 4 km Huanchaco, znanego z bardzo dobrych warunków do uprawiania surfingu. Tam odprawi Mszę ku czci Matki Bożej, Bramy Niebios. Po jej zakończeniu powróci do Trujillo i najpierw odwiedzi dzielnicę „Buenos Aires”, która bardzo ucierpiała w wyniku zeszłorocznej powodzi i lawiny błotnej, a następnie przejedzie do siedziby arcybiskupa, gdzie zje obiad i chwilę odpocznie.

Po obiedzie Papież odwiedzi miejscową katedrę, a następnie uda się do seminarium świętych Karola i Marcelego, gdzie spotka się z kapłanami, zakonnikami i zakonnicami, oraz seminarzystami północnej części Peru. Po tej wizycie przejedzie na la Plaz Armas, główne centrum historyczne Trujillo, nad którym góruje katedra Matki Bożej. Ku Jej czci zostanie odprawione nabożeństwo, po którym Papież uda się na lotnisko, aby powrócić do Limy. Przyjazd do Nuncjatury Apostolskiej przewidziany jest na g. 19.40, kiedy u nas będzie g. 1.40 w nocy.

pp/rv


Zdjęcie: Trujillo peru autor: Pieritograbriel, licencja: CC BY-SA 4.0

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2018-01-20 12:15:22
miniaturka

Kard. Hummes: nadzieje indian amazońskich związane ze spotkaniem z Papieżem

To bez wątpienia historyczne wydarzenie, o głębokim znaczeniu i bardzo obiecujące dla całej Amazonii – tak o wizycie Papieża w Puetro Maldonado mówił kard. Claudio Hummes.
2018-01-20 12:37:20
miniaturka
play

Kraków: kolędowanie dla osób potrzebujących

W piątek wieczorem w krakowskiej Tauron Arenie odbył się ewangelizacyjno-charytatywny koncert "Betlejem w Krakowie". Kolędy i pastorałki zaśpiewali m.in. Natalia Kukulska, Mietek Szcześniak, Kasia Moś, Igor Herbut i Mate.O.
2018-01-20 13:10:20
miniaturka

Przesłanie na Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan

My, chrześcijanie, chcemy dawać wszystkim świadectwo naszej nadziei zakorzenionej w życiu z Chrystusem - czytamy w przesłaniu przewodniczącego Rady Konferencji Episkopatów Europy i przewodniczącego Konferencji Kościołów Europejskich.
2018-01-20 17:23:39
miniaturka

Wielkie zainteresowanie Forum „Kim jesteś? Odkryć kobiecość, odnaleźć męskość”

Półtora tysiąca osób zgromadziło VII Forum Formacyjne w Tarnowie pod hasłem „Kim jesteś? Odkryć kobiecość, odnaleźć męskość”. Wspólnota Mocni w Duchu prowadzi transmisję z wydarzenia.
2018-01-20 17:35:59
miniaturka

Ekumenizm nie prowadzi do „transferu wyznaniowego”

Sprawcą jedności wśród wyznawców Jezusa jest przede wszystkim Duch Święty. On budzi w nas tęsknotę i pragnienie jedności. – pisze bp Jacek Jezierski w liście z okazji Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan.
2018-01-20 18:04:05
miniaturka

Abp Depo: każdy z nas ma misję do spełnienia

„Każdy człowiek ma własne imię. Każdy z apostołów był zawołany także po imieniu. – mówił abp Wacław Depo na Mszy św. w intencji ludzi mediów. Eucharystia połączona była również z Ogólnopolską Pielgrzymką Hospicjów.