Strona główna
opoka.org.pl
2019-09-26 08:29
nc / Krzysztof Bronk

Papież: to Jezus wyciągnął was z piekła uzależnień i przemocy

Papież Franciszek spędził we wtorek 6 godzin z podopiecznymi wspólnoty Nowe Horyzonty. Wysłuchał ich świadectw, odprawił dla nich Mszę, zjadł z nimi obiad, poznał ich codzienne życie.

Autor/źródło: Vatican Media

Wspólnota Nowe Horyzonty ma swą siedzibę w oddalonym o 100 km od Rzymu mieście Frosinone. Jej podopieczni to przede wszystkim ludzie młodzi na różne sposoby poranieni przez życie, ofiary narkomanii, prostytucji, przemocy w szkole, uzależnienia od narkotyków, hazardu czy Internetu.

Wizyta Ojca Świętego miała charakter ściśle prywatny. Informacje o niej przedostawały się stopniowo do mediów przez cały wczorajszy dzień, lecz dopiero wieczorem watykańskie Biuro Prasowe udostępniło zapis papieskiej homilii i refleksji, będącej reakcją na świadectwa 5 młodych.

Franciszek wyznał, że słuchając historii ich życia miał wrażenie, że stoi w obliczu misterium, tajemnicy spotkania człowieka z Jezusem. Jest to tajemnica Boga, który wyrwał nas z piekieł, okazał nam bliskość, spojrzał na mnie i pokonał we mnie opory – mówił Papież.

Jezus spojrzał na was z miłością i wyciągnął was z piekieł

"Wasze opowieści to historie spojrzeń, tak wielu spojrzeń. I czuliście dobrze, że te spojrzenia nie wypełniały waszego życia, choć było ich tak wiele, jedno po drugim – mówił Papież. – Aż w pewnym momencie, poczuliście na sobie spojrzenie, które nie było takie, jak te wcześniejsze. Spojrzenie wyjątkowe Tego, kto wejrzał na was z miłością. Popatrzył na ciebie z miłością. Również i ja doświadczyłem tego spojrzenia. I po tym spojrzeniu poznałeś, że On cię kocha, że bierze cię za rękę i wyciąga z piekieł. Tak, bo Jezus zstąpił do piekieł. Wziął cię za rękę i nie zaprowadził cię do laboratorium, aby cię wydestylować w alembiku. Nie, Pan nie chce takich sztucznych zabiegów. Powiedział ci: Pójdź ze Mną i idź po drodze życia. Spojrzenie, które wzięło cię za rękę i pozwoliło ci iść. Nie odebrał ci wolności."

Nie tylko wzruszenie i łzy, ale również głębokie doświadczenie tajemnicy wiary, przejścia z Chrystusem od śmierci do zmartwychwstania – tak opisali swe wczorajsze spotkanie z Papieżem podopieczni wspólnoty Nowe Horyzonty.

Źródło: www.vaticannews.va

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2019-09-25 16:07:01
miniaturka

Pielgrzymka Przedsiębiorców

Wraz z J.E. Ks. Abp. Józefem Kupnym, Stowarzyszenie Chrześcijańskich Przedsiębiorców i Menadżerów Nostra Res oraz Duszpasterstwo Talent, zapraszają na pierwszą Pielgrzymkę Przedsiębiorców na Jasną Górę pod hasłem: „Wiele zostało wam powierzone”.
2019-09-25 21:03:49
miniaturka
play

#SłowoOPsalmach - 26 września 2019

Komentarz do psalmu responsoryjnego na 26 września 2019
2019-09-26 08:08:55
miniaturka

Franciszek: oczernianie to «diabelski nowotwór»

Posłudze diakonatu i postaci św. Szczepana poświęcił Papież katechezę wygłoszoną na audiencji ogólnej. Odwołał się w niej do Dziejów Apostolskich opisujących historię tego pierwszego diakona Kościoła pierwotnego.
2019-09-26 09:43:54
miniaturka

Abp Dal Toso: misje ad gentes wciąż bardzo potrzebne

"Nie wystarczy stwierdzić, że Kościół jest misyjny. Trzeba powiedzieć, że jest celem misji skierowanej do narodów, do ludzi, aby głosić Dobrą Nowinę i zakładać nowe wspólnoty kościelne" - powiedział przewodniczący Papieskich Dzieł Misyjnych do biskupów kanadyjskich.
2019-09-26 10:08:54
miniaturka

Kard. Parolin: zakończcie wojnę w Syrii!

„Odłóżcie na bok osobiste interesy by zakończyć wojnę w Syrii!” – wezwał uczestników Zgromadzenia Ogólnego ONZ w Nowym Jorku watykański Sekretarz Stanu.
2019-09-26 10:17:03
miniaturka

Papież do Polaków: przyjmijcie męczeństwo wierności Chrystusowi

Do przyjmowania męczeństwa codziennej wierności Ewangelii i Chrystusowi wezwał Papież Polaków obecnych na środowej audiencji.