Strona główna
opoka.org.pl
2018-04-13 08:34
Anna Bajon / Radio Watykańskie

Papież: telegram kondolencyjny po katastrofie lotniczej w Algierii

Franciszek składa kondolencje po katastrofie lotniczej w Algierii.

Autor/źródło: pixabay, Jacqueline Macou

Papież Franciszek wyraża wielki ból i smutek z powodu katastrofy lotniczej, do jakiej doszło wczoraj w Algierii – czytamy w watykańskim telegramie kondolencyjnym podpisanym przez kard. Pietro Parolina, a skierowanym na ręce abpa Paula Desfargesa.

Wojskowy samolot transportowy rozbił tuż po starcie nieopodal algierskiej stolicy. Zginęło 257 osób. Jest to największa katastrofa lotnicza w historii tego kraju.

Ojciec Święty łączy się w modlitwie i cierpieniu z rodzinami i wszystkim osobami, których dotknęła ta tragedia. Modli się za zmarłych, prosząc, aby Pan obdarzył ich wiecznym pokojem i pocieszył tych, którzy zostali ciężko ranni – pisze watykański Sekretarz Stanu.

Franciszek przyzywa także Bożej opieki nad tymi wszystkimi, którzy przychodzą potrzebującym z pomocą oraz prosi o pocieszenie dla całego algierskiego narodu.

Paweł Pasierbek SJ – Watykan

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2018-04-12 18:32:37
miniaturka

Indyjscy biskupi: joga jest niezgodna z doktryną chrześcijańską

Joga jest niezgodna z chrześcijańską wiarą – ostrzegają indyjscy biskupi rytu syro-malabarskiego w dokumencie poświęconym tej kwestii. Dokument zwraca także uwagę na polityczny wymiar jogi w Indiach.
2018-04-12 18:58:52
miniaturka
play

Konferencja: Hanna Chrzanowska - Siostra naszego Boga

Hanna Chrzanowska czerpała z Bożego miłosierdzia, ale dla nas jest wzorem przekazywania tego miłosierdzia dalej. - mówił podczas konferencji Rektor UPJPII ks. prof. dr hab. Wojciech Zyzak.
2018-04-13 08:14:01
miniaturka

Papież przeprasza za błędy w sprawie chilijskiego skandalu

Franciszek bronił bp. Barrosa odpowiedzialnego za tuszowanie seksualnych skandali. Po zapoznaniu się z obszernym raportem, uznał, że popełnił poważne błędy w ocenie sytuacji.
2018-04-13 08:42:39
miniaturka

Nuncjusz w Damaszku: należy potępić podziały w Radzie Bezpieczeństwa ONZ

Kard. Zenari rozczarowany podziałem w Radzie Bezpieczeństwa ONZ. Przyznaje, że apele Papieża o pokój w Syrii nie przynoszą skutku.
2018-04-13 10:14:50
miniaturka

Ks. Samir: Polska ma przyjmować migrantów, ale i od nich wymagać

Zdaniem jezuickiego islamologa warunkiem migracji powinna być integracja, a do niej trzeba się przygotować poprzez poznanie języka oraz zaakceptowanie norm i zwyczajów danego kraju.
2018-04-13 10:50:32
miniaturka

29 rocznica śmierci ks. bpa Herberta Bednorza

Metropolita katowicki abp Wiktor Skworc przewodniczył Eucharystii w katowickiej archikatedrze Chrystusa Króla.