Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl


2018-11-16 18:04
ek / Paweł Pasierbek SJ

Papież: świat zbyt często nie widzi prześladowania chrześcijan

Słowa zachęty do świadczenia o dobroci kochającego Boga skierował dziś Papież do uczestników konsulty Zakonu Rycerskiego Świętego Grobu w Jerozolimie.

Autor/źródło: Pixabay, hurk, licencja: CC0

"Nie zapominajcie, że nie jesteście organizacją filantropijną. Jesteście wezwani do postawienia w centrum oraz jako ostateczny cel waszych działań ewangeliczną miłość bliźniego. Należy wszędzie świadczyć o dobroci i opiece Boga, który kocha wszystkich." - mówił Ojciec Święty.

Wobec kryzysu, który od kilku lat ogarnia region Bliskiego Wschodu Franciszek zachęcił członków zakonu do kontynuowania wysiłków na rzecz uchodźców. Sytuacja ta wymaga bowiem od Kościoła wyjątkowego zaangażowania i pomocy.

Papież: wasza pomoc dla wszystkich buduje pokój

To piękny znak, że wasze działania na polu formacji i pomocy medycznej są dostępne dla wszystkich, niezależnie od przynależności etnicznej oraz wyznawanej religii. W ten sposób prowadzicie do poznania wartości chrześcijańskich, do wspierania dialogu międzyreligijnego, do wzajemnego szacunku i zrozumienia – powiedział Ojciec Święty. – W innych słowach, dzięki waszemu wielkiemu zaangażowaniu, także i wy wnosicie wkład w budowanie drogi, która doprowadzi, mamy wszyscy taką nadzieję, do osiągnięcia pokoju w całym regionie.

Papież odniósł się także do sytuacji wielu chrześcijan, którzy są prześladowani z powodu wiary w Chrystusa.

Papież: Świat nie chce widzieć męczeństwa chrześcijan

Jest widoczna dla całego świata – choć zbyt często odwarca on wzrok w przeciwną stronę – dramatyczna sytuacja chrześcijan, którzy są prześladowani i mordowani, a ich liczba ciągle rośnie. Obok ich męczeństwa krwi, jest także «białe męczeństwo», jak na przykład to w krajach demokratycznych, w których wolność religijna jest ograniczana – stwierdził Papież. – W tym dziele pomocy materialnej udzielanej ludziom tak ciężko doświadczanym, zachęcam was do towarzyszenia im także modlitwą, nieustannym wzywaniem Maryi, którą czcicie jako «Królową Palestyny». Ona jest troskliwą Matką i Wspomożycielką chrześcijan, dla których wyprasza u Pana siłę i pocieszenie w cierpieniach.

Na zakończenie Franciszek zachęcił członków Zakonu Rycerskiego Świętego Grobu w Jerozolimie do modlitwy za tych, których życie i wolność jest w szczególnym niebezpieczeństwie.

Źródło: www.vaticannews.va


Podziel się tym materiałem z innymi: