Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2018-10-11 09:01
AC / Krzysztof Ołdakowski SJ

Papież: św. Jan Paweł II wciąż czuwa nad Kościołem

Franciszek przyjął na audiencji pielgrzymów z archidiecezji krakowskiej z okazji zbliżającej się 40. rocznicy wyboru kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową.

Autor/źródło: Isianna, licencja: CC0

„Niech św. Jan Paweł II nie przestaje czuwać nad Kościołem w Krakowie, który tak bardzo miłował! Niech z nieba towarzyszy waszemu pielgrzymowaniu. Także i ja, wraz z wami, powierzam się Jego wstawiennictwu” – mówił Franciszek do pielgrzymów z archidiecezji krakowskiej, których przyjął na audiencji z okazji zbliżającej się 40. rocznicy wyboru kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową.

Ojciec Święty podkreślił, że św. Jan Paweł II czerpał w swoim życiu ze skarbca wiary i świętości polskiej ziemi oraz Kościoła, a także niósł w swoim sercu i w ciele świadectwo świętych krakowskich: od Stanisława i Jadwigi, do Alberta i Faustyny.

- Od nich uczył się bezgranicznego oddania Bogu i wielkiej wrażliwości na każdego człowieka, poświęcenia i  oddania, które przejawiały się w jego posłudze kapłańskiej, biskupiej i papieskiej – stwierdził Ojciec Święty. - Otrzymał od Boga wielki dar umiejętności odczytywania znaków czasu w świetle Ewangelii i potrafił z niego korzystać, tak by wydawały owoce dla dobra swego ludu, waszego narodu, który pośród różnych bolesnych dziejów nigdy nie utracił ufności pokładanej w Bogu i wierności własnej kulturze, zakorzenionej w duchu chrześcijańskim.

Franciszek podkreślił, że św. Jan Paweł II zawsze stał na straży niezbywalnych praw człowieka, rodziny, narodów, był zwiastunem pokoju, sprawiedliwości oraz integralnego rozwoju całej rodziny ludzkiej. Liczył przede wszystkim na Boga, Jego stawiał zawsze na pierwszym miejscu. Pozostawił ogromne dziedzictwo, z którego należy czerpać i trzeba je rozwijać.

- Ta bogata spuścizna, jaką pozostawił nam Jan Paweł II, jest dla nas, a szczególnie dla jego rodaków wyzwaniem, abyśmy byli wierni Chrystusowi – zaznaczył Papież - i odpowiadali z radosnym oddaniem na powołanie do świętości, jakie Pan kieruje do każdego i każdej z nas, w naszej konkretnej sytuacji osobistej, rodzinnej i społecznej.

źródło: vaticannews.va


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: papież Franciszek, Watykan, pielgrzymka, Polska, rocznica, spotkanie, archidiecezja krakowska, Św. Jan Paweł II