Strona główna
opoka.org.pl
2020-09-13 07:55
MG / Łukasz Sośniak SJ – vaticannews.va

Papież spotkał się z rodzinami ofiar z dyskoteki w Corinaldo

Papież Franciszek spotkał się w Watykanie z rodzinami nastolatków i młodej matki, którzy przed dwoma laty zginęli w dyskotece w Corinaldo w pobliżu Ankony (środkowe Włochy).

Autor/źródło: Maciej Górnicki, licencja: CC BY

W wyniku wybuchu paniki śmierć poniosło tam sześć osób, a ponad sto zostało rannych. Przyczyną było prawdopodobnie rozpylenie w dyskotece substancji drażniącej drogi oddechowe. W lokalu było ciasno, bawiło się w nim ponad tysiąc osób. Gdy młodzież poczuła gaz, rzuciła się do ucieczki tratując się nawzajem.


Ojciec Święty podziękował przybyłym za to, że odważyli podzielić się z nim swoim żalem po stracie bliskich. Zapewnił, że tragedia głęboko nim wstrząsnęła, a to spotkanie ma pomóc mu pamiętać w modlitwie o ofiarach. „Każde tragiczne wydarzenie przynosi wielki ból, ale kiedy śmierć zabiera nastolatków i młodą matkę, bez Bożej pomocy cierpienie jest nie do zniesienia” – powiedział Franciszek.


Matka Boża towarzyszyła im ze swoją czułością


"Nie zagłębiam się w przyczyny zdarzenia w dyskotece, w której zginęli członkowie waszych rodzin, ale z całego serca łączę się z waszym cierpieniem i waszym uzasadnionym pragnieniem sprawiedliwości. Pragnę również przekazać wam słowo wiary, pociechy i nadziei – powiedział Franciszek. – Corinaldo, miejsce tragedii, znajduje się w obszarze, nad którym czuwa Matka Boża z Loreto: Jej sanktuarium jest niedaleko. Wierzymy, że Ona jako Matka towarzyszyła im ze swoją czułością. Ileż to razy powoływali się na Nią w modlitwie Zdrowaś Maryjo: «Módl się za nami grzesznymi, teraz i w godzinę śmierci naszej»! I choć zapewne w momencie śmierci nie zdążyli się pomodlić, to Matka Boża nie zapomina naszych błagań. Z pewnością towarzyszyła im, aż znaleźli się w miłosiernych objęciach Jej Syna".

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Zobacz także
2020-09-12 07:52:54
miniaturka

Oświadczenie Kurii Archidiecezji Łódzkiej w związku z artykułem Wirtualnej Polski

W związku artykułem red. Tomasza Molgi – „Nowy wątek „cmentarnego wyzysku”. Szokująca opłata za pracę kamieniarza”, który ukazał się dziś na portalu Wirtualna Polska oczekujemy sprostowania niepełnych i nieprawdziwych informacji, które znalazły się na portalu, a które zostały wyjaśnione w tekście maila skierowanym do autora artykułu. Poniżej treść maila skierowanego do redakcji Wirtualnej Polski.
2020-09-12 07:55:17
miniaturka

„Pro-life ma być przyjazny człowiekowi” - oświadczenie Polskiej Federacji Ruchów Obrony

Polska Federacja Ruchów Obrony Życia i Rodziny (PFROŻiR) wyraziła "zdecydowany sprzeciw wobec wszelkich form agresji i przemocy w przestrzeni publicznej i ekonomicznej, niezależnie od tego, kto jest za nią odpowiedzialny”. W oświadczeniu wydanym po dzisiejszym posiedzeniu zarządu Federacji w Gdańsku zaznaczono m.in., że niepotrzebne i sztuczne jest łączenie tematyki LGBT z ochroną ludzkiego życia.
2020-09-12 10:15:07
miniaturka

Przewodniczący Episkopatu do bp. Mendyka: gratuluję i zapewniam o modlitwie

Zapewniam o mojej modlitwie i modlitwie Kościoła w Polsce tak w intencji Waszej Ekscelencji, jak i w intencji całej Diecezji Świdnickiej - napisał abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski w liście do bp. Marka Mendyka z okazji jego ingresu do katedry świdnickiej (12 września 2020 r.).
2020-09-12 21:47:15
miniaturka

Papież: dziś pracujemy na lepsze jutro dla wszystkich

Franciszek spotkał się z przedstawicielami wspólnot „Laudato si”, założonymi przez ekologów chrześcijańskich w odpowiedzi na apele Ojca Świętego o ratowanie naszej planety.
2020-09-12 21:48:51
miniaturka

Abp Paul Gallagher z wizytą na Białorusi

Po tym jak władze państwowe nie wpuściły na teren Białorusi abp Tadeusza Kondrusiewicza, do Mińska przyjechał szef papieskiej dyplomacji abp Paul Gallagher.
2020-09-12 21:50:38
miniaturka

Kard. Sarah: „Z radością powróćmy do Eucharystii”

Kongregacja ds. Kultu Bożego przypomina o potrzebie powrotu do normalnego sprawowania Eucharystii w kościołach, jak tylko na to pozwolają warunki sanitarne.