Strona główna
opoka.org.pl
2019-09-09 10:13
ek / Krzysztof Bronk - Watykan

Papież rozbudził nadzieje, ale problemy Madagaskaru są poważne

Papież Franciszek poruszył serca Malgaszów. Jego wizyta była ważna dla wszystkich mieszkańców kraju, nie tylko dla katolików. Ojciec Święty rozbudził nadzieje ubogich. Nie jest jednak jasne, co z tej wizyty pozostanie.

Autor/źródło: krishna naudin/commons.wikimedia.org/licencja CC BY-SA 2.0

Malgasze przyjmowali Papieża z wielką radością. Jest to wydarzenie ogromne dla Madagaskaru, wiążące się z wielkimi nadziejami dla tego kraju, który jest biedny. Panuje atmosfera radości. Ulice są przystrojone zdjęciami Papieża, flagami Watykanu. Na każdym rogu można kupić obrazek z Franciszkiem. A zatem jest radosna atmosfera i ta atmosfera wszystkim się udziela – powiedział Radiu Watykańskiemu polski misjonarz. – Wszyscy patrzą na tę podróż z wielkim entuzjazmem. Czasami jest to myślenie zbyt naiwne, są zbyt wygórowane oczekiwania, jakby nie wiadomo co miało się teraz wydarzyć. Oby te nadzieje mogły się spełnić. Na pewno przesłanie Papieża do prezydenta, do władz było mocne, bo kraj ciągle ma problem z biedą. Madagaskar należy do najbiedniejszych krajów świata. Być może ta wizyta przyniesie też umocnienie katolicyzmu w sytuacji gdy, na Madagaskarze, podobnie jak w wielu innych krajach Afryki, coraz bardziej wchodzi islam, wchodzi po cichu. Jestem misjonarzem, który pracuje w głębokim buszu, na wschodnim wybrzeżu, gdzie ludzie żyją tym wydarzeniem od kilku miesięcy. Z mojej misji przybyło 13 20-osobowych busów, co jest liczbą ogromną, jak na możliwości tego regionu. Nasi wierni przygotowali się do tego wydarzenia przez modlitwę. Na pewno to ich umacnia i scala. Wierzę, że wyda to duchowe owoce.

Źródło: www.vaticannews.va

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2019-09-08 20:09:07
miniaturka

Sympozjum Liturgia w relacji do nauk pozateologicznych

„Poszukiwanie prawdy nigdy się nie kończy” (Jan Paweł II, Fides et Ratio) - program 55. Sympozjum Wykładowców Liturgiki na Wydziałach Teologicznych i w Wyższych Seminariach Duchownych, Siedlce 10-11-12 września 2019 roku
2019-09-08 23:02:50
miniaturka

Ubóstwo nie jest fatalnym przeznaczeniem

"...Dziękuję Panu, który usłyszał wołanie ubogich i który okazał swoją miłość poprzez namacalne znaki, takie jak zbudowanie tej wioski” – powiedział Papież Franciszek do mieszkańców wspólnoty Akamasoa.
2019-09-08 23:23:39
miniaturka

Papież: jesteśmy mężczyznami i kobietami uwielbienia

„Postanowiliście tutaj pozostać i być u boku swojego ludu, ze swoim ludem. Dziękuję wam za to. Bardzo dziękuję za wasze świadectwo i chęć pozostania tutaj, a nie czynienia z powołania «przejścia do lepszego życia”.
2019-09-08 23:51:58
miniaturka

Papież do Malgaszy: niech Bóg będzie centrum i osią życia

„Postawa «pokornego realizmu» powinna pobudzać was do podejmowania wielkich wyzwań oraz obdarzać pragnieniem czynienia waszego pięknego kraju miejscem, w którym Ewangelia rozkwitnie życiem na większą chwałę Boga”...
2019-09-09 06:47:27
miniaturka

Niepełnosprawni u tronu Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie

W pierwszą sobotę września do Krzeszowa pielgrzymowały osoby niepełnosprawne oraz ich przyjaciele i duszpasterze.
2019-09-09 10:02:58
miniaturka

Papież do młodych: Jezus wam ufa i liczy na was

"Jezus ufa każdemu człowiekowi i zachęca, aby i on ufał swoim zdolnościom i umiejętnościom. Zaprasza do budowania przyszłości z entuzjazmem i świeżością. Czy może więc liczyć także na ciebie?..."