Strona główna
opoka.org.pl
2018-10-13 07:13
AC / Paweł Pasierbek SJ

Papież przyjął rezygnację kard. Wuerla

Papież przyjął rezygnację z kierowania archidiecezją waszyngtońską złożoną przez kard. Donalda W. Wuerla – informuje o tym komunikat Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej.

Autor/źródło: Pixabay, moritz320, licencja: CC0

W ostatnim czasie został on oskarżony o nieodpowiednie reagowanie na fakty nadużyć w diecezji Pittsburgh, którą wcześniej kierował.

Na stronie internetowej archidiecezji waszyngtońskiej został opublikowany list Franciszka, w którym przyjmuje on prośbę o rezygnację. Jednocześnie pisze w nim, iż prośba kardynała jest wyrazem jego troski o utrzymanie i wspieranie jedności Kościoła i misji, jaką ma do wypełnienia. „Jest także znakiem powierzenia się i posłuszeństwa Duchowi Świętemu, który nie przestaje działać w Kościele” – dodał Papież.

 
źródło: vaticannews.va

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2018-10-12 15:19:05
miniaturka

Bp Tomasik zachęca do organizowania w parafiach obchodów Dnia Dziecka Utraconego

Bp Henryk Tomasik zwrócił się z prośbą do księży proboszczów o zorganizowanie w parafiach obchodów Dnia Dziecka Utraconego, wraz z zaproszeniem osieroconych rodziców na Mszę św. i modlitwę różańcową.
2018-10-12 15:43:15
miniaturka

Papież Franciszek przyjmie na audiencji Prezydenta RP

W najbliższy poniedziałek, 15 października, Papież Franciszek przyjmie na audiencji w Watykanie prezydenta RP Andrzeja Dudę z małżonką Agatą. Wizyta ma związek z przypadającą następnego dnia 40. rocznicą wyboru kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową.
2018-10-12 18:39:16
miniaturka

Kard. Cupich: biskupi za mało przebywają wśród młodych

Dla niektórych ojców synodalnych obecne zgromadzenie jest okazją do osobistego rachunku sumienia. Tak to postrzega kard. Blase Cupich z Chicago, który przyznaje, że ten synod uświadomił mu, jak mało czasu spędza z młodymi.
2018-10-13 07:27:52
miniaturka

Audytorzy z Afryki zaskoczeni otwartością biskupów na młodych

Świeccy audytorzy z Afryki nie ukrywają zaskoczenia otwartością biskupów na opinię młodych ludzi.
2018-10-13 08:31:37
miniaturka

Watykan ostrzega przed ideologiczną kolonizacją

Walka z biedą oraz promocja integralnego rozwoju człowieka nie mogą być ograniczane do wzrostu ekonomicznego. Zawsze powinno im towarzyszyć poszanowanie dla praw i godności osoby ludzkiej.
2018-10-13 08:50:36
miniaturka

Ojcowie synodalni: Kościół jak rodzina musi cały czas towarzyszyć swoim dzieciom

Abp Grzegorz Ryś przywołał fakt, iż według deklarowanych przez polską młodzież wartości, to właśnie rodzina jest najważniejsza.