Strona główna
opoka.org.pl
2019-03-28 18:18
AC / Krzysztof Ołdakowski SJ

Papież: przybywam jako pielgrzym pokoju i braterstwa

Słowami: „Pokój z wami” wygłoszonymi po arabsku rozpoczyna się wideoprzesłanie Papieża skierowane do narodu marokańskiego na progu rozpoczynającej się w sobotę, 30.03., dwudniowej pielgrzymki do tego kraju.

Autor/źródło: Pixabay, kantsmith, licencja: CC0

Ojciec Święty zapewnił, że przybywa do tego kraju jako pielgrzym pokoju i braterstwa.

Franciszek zauważył, że wszyscy ludzie na ziemi zostali stworzeni przez Boga, aby żyli w zgodzie jak bracia.

Papież – strzec z odpowiedzialnością wspólnego domu

- Przybywam śladami mojego świętego poprzednika Jana Pawła II, jako pielgrzym pokoju i braterstwa w świecie, który tak bardzo go potrzebuje. Jako chrześcijanie i muzułmanie wierzymy w Boga Stwórcę i Boga Miłosiernego, który stworzył ludzi i umieścił ich w świecie, by żyli jak bracia, szanując siebie nawzajem w różnorodności i pomagając sobie w potrzebach - powiedział Ojciec Święty. - Powierzył im ziemię, nasz wspólny dom, aby odpowiedzialnie jej strzegli i zachowali dla przyszłych pokoleń.

Papież wyraził radość, że podczas najbliższej pielgrzymki będzie miał okazję podzielać te przekonania oraz odwiedzić wspólnotę chrześcijan żyjącą w Maroku. Odniósł się także do spotkania z migrantami, których obecność – jak zaznaczył - pozostaje apelem o budowanie bardziej sprawiedliwego i solidarnego świata.

Franciszek podziękował Marokańczykom za ich przyjęcie i modlitwy zapewniając o swojej pamięci przed Bogiem o wszystkich mieszkańcach tego kraju.

źródło: vaticannews.va

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2019-03-28 15:17:41
miniaturka

Talent do bycia Bożym przedsiębiorcą. Odkryj i rozwijaj go!

Życie z Bogiem to przywilej i trwały, nie do przecenienia zysk – potwierdzają przedsiębiorcy, którzy spotykają się na konferencji „Bóg, Rodzina, Firma, Hojność”.
2019-03-28 15:43:49
miniaturka

Miłość i szacunek – wiosenna edycja Forum Tato.net

Już 6 kwietnia w Zabrzu odbędzie się wiosenna edycja Forum inicjatywy Tato.net, pod hasłem „Miłość i szacunek”. To szansa na zdobycie praktycznej wiedzy i motywacji do większego zaangażowania w pełnieniu roli ojca.
2019-03-28 15:47:37
miniaturka

Już wkrótce Nowenna Pompejańska Bez Granic!

Od 2 kwietnia do 25 maja trwać będzie Nowenna Pompejańska Bez Granic w intencji powrotu Europy do jej chrześcijańskich korzeni, w intencji rychłej beatyfikacji Roberta Schumana oraz z prośbą o wybór polityków, którzy będą chcieli go naśladować.
2019-03-29 00:04:46
miniaturka

Program finału XXIX Olimpiady Teologii Katolickiej - Opole 2019

Dziś w Domu Pielgrzyma na Górze św. Anny (Diecezja Opolska) rozpoczął się finał XXIX OTK pod hasłem: "Święty Jacek - wzór ewangelizacji".
2019-03-29 08:25:23
miniaturka

Nigeria: porwanie kapłana

W Nigerii nie ustają ataki na duchownych. W poniedziałek, 25 marca, nieznani sprawcy porwali kolejnego kapłana.
2019-03-29 08:41:52
miniaturka

Bp Hinder: pokój w Jemenie wciąż odległy

Tam gdzie jest wojna, są nie tylko cierpiący, ale i ukryte interesy. Na konfliktach zawsze ktoś zarabia – na progu piątego roku wojny w Jemenie wskazuje na to wikariusz apostolski Arabii Południowej bp Paul Hinder.