Strona główna
opoka.org.pl
2018-09-16 18:19
AC / Michał Król SJ

Papież: przesłanie na pielgrzymkę włoskich rodzin

Nasz świat potrzebuje bardzo waszego świadectwa piękna, radości i miłości – czytamy w przesłaniu na 11. Narodową Pielgrzymkę Rodzin dla Rodziny, które w imieniu Papieża wystosował kard. Pietro Parolin.

Autor/źródło: Pixabay, PublicCo, licencja: CC0

Wydarzenie to ma miejsce w Scafati oraz sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Pompejach w południowo-zachodnich Włoszech.

Rodzina jest żywa! Niech żyje rodzina! – pisze watykański sekretarz stanu – dodając, że jest to krzyk, jaki zanoszą światu dziadkowie, rodzice i dzieci poprzez wspólną modlitwę różańcową. Hierarcha podkreśla, że pielgrzymka rodzin jest manifestacją, która bardzo skutecznie pomaga przekazywać wiarę między pokoleniamiami w czasach, gdzie próbuje się usunąć Boga z ludzkiej historii. W imieniu Franciszka apeluje więc o większą uwagę w ukazywaniu wiodącej roli rodziny w Kościele i społeczeństwie, która musi promować kulturę życia na każdym jego etapie.

Ojciec Święty zachęca, aby każdy dom stał się szkołą Ewangelii rodziny, szkołą wierności i uczciwości, pokoju i przebaczenia, słuchania i pojednania, wspólnoty i solidarności – czytamy w przesłaniu. Kard. Parolin przypomina także wezwanie Franciszka do modlitwy za rodziny, które przeżywają kryzysy, separacje, czy przymusowe migracje.

źródło: vaticannews.va

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2018-09-16 13:46:12
miniaturka

Holandia: Dalajlama o nadużyciach seksualnych wśród nauczycieli buddyjskich

Od lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku wiedziałem o nadużyciach seksualnych, których dopuszczali się nauczyciele buddyjscy, to nic nowego – przyznał duchowy przywódca Tybetańczyków Dalajlama XIV.
2018-09-16 17:06:40
miniaturka

Papież: najgłębszym powołaniem człowieka jest miłość

Kim dla ciebie jest Jezus? – to pytanie z Ewangelii św. Marka (8, 27-35) było dziś w centrum rozważania, które Papież wygłosił przed modlitwą „Anioł Pański”.
2018-09-16 17:39:36
miniaturka

Dzień Modlitw za ofiary i więźniów obozu na Majdanku

W archidiecezji lubelskiej odbył się dzień modlitw za ofiary i więźniów obozu koncentracyjnego KL Lublin – Majdanek. W uroczystościach wzięli udział byli więźniowie lubelskiego łagru, ich rodziny oraz przedstawiciele organizacji rządowych.
2018-09-16 18:43:32
miniaturka

Trzeba być gotowym na cierpienie

W homilii abp Jędraszewski przypomniał, że historia Matki Bożej Bolesnej zaczęła się już 40 dni po urodzeniu Jezusa, kiedy trzeba było ofiarować dziecię w świątyni zgodnie z ówczesnym rytuałem. Wtedy to usłyszała od Symeona słowa zapowiadające Jej cierpienie.
2018-09-17 08:24:26
miniaturka
play

Naśladowanie Chrystusa nie jest lekkie, łatwe i przyjemne

- Pragnienie pójścia za Chrystusem nie jest jakimś pięknoduchostwem, życiem „łatwym, lekkim i przyjemnym”. - mówił abp Marek Jędraszewski podczas Mszy św. w ramach III Kongresu Młodych Osób Konsekrowanych w Krakowie.
2018-09-17 08:55:35
miniaturka
play

#SłowoOPsalmach - 21 września 2018

Komentarz do psalmu responsoryjnego na 21 września 2018