Strona główna
opoka.org.pl
2020-08-06 12:40
AC / vaticannews.va

Papież prosi o modlitwę za ofiary eksplozji w Bejrucie

Ojciec Święty wyraził solidarność z Libańczykami. Zapewnił o swej modlitwie za ofiary potężnej eksplozji w Bejrucie, w której zginęło co najmniej sto osób, a kilka tysięcy zostało rannych. Franciszek wezwał też wspólnotę międzynarodową, aby pomogła Libanowi pokonać poważny kryzys, który ten kraj przeżywa.

Autor/źródło: Pixabay, djedj, licencja: CC0

Papież mówił o tym w czasie audiencji środowej podkreślając, że eksplozja wywołała ogromne zniszczenia.

„Módlmy się za ofiary i ich rodziny – mówił Franciszek. – Módlmy się też za Liban, aby przy zaangażowaniu wszystkich jego grup społecznych, politycznych i religijnych mógł stawić czoło tej tragicznej i bolesnej chwili, i z pomocą wspólnoty międzynarodowej przezwyciężyć poważny kryzys, przez który przechodzi”.

Wybuch spowodował olbrzymie zniszczenia. Jako przyczynę podaje się pożar niebezpiecznych chemikaliów składowanych w porcie. Najwyższa Rada Obrony Libanu zaleciła rządowi ogłoszenie Bejrutu miastem dotkniętym katastrofą i wprowadzenie w mieście stanu wyjątkowego. Prezydent ogłosił trzydniową żałobę narodową. Według lokalnych mediów wiele osób zostało uwięzionych pod gruzami budynków.

źródło: vaticannews.va

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2020-08-06 11:13:12
miniaturka

Polska podzielona na strefy w związku z pandemią: zieloną, żółtą i czerwoną

Od soboty, 8 sierpnia 2020 roku, Ministerstwo Zdrowia zapowiada wprowadzenie nowych zasad w związku z koronawirusem w Polsce. Największe obostrzenia czekają mieszkańców czerwonej strefy.
2020-08-06 11:31:09
miniaturka

Pielgrzymka katechetów - przeniesiona na poźniejszy termin

Komunikat Komisji Wychowania Katolickiego KEP do wydziałów katechetycznych w Polsce
2020-08-06 11:48:15
miniaturka

#3kropki - Nie czekaj na lepszy świat, zacznij od siebie

▪️ ▪️ ▪️
2020-08-06 13:08:16
miniaturka

Kard. Raï: odbudujmy wspólnie zraniony Bejrut!

Libański kardynał Béchara Boutros Raï zaapelował do wspólnoty międzynarodowej o przyjście z pomocą rannemu Libanowi. W tekście zatytułowanym „Apel do państw świata” wezwał do utworzenia kontrolowanego przez ONZ funduszu na rzecz odbudowy Bejrutu.
2020-08-06 13:55:18
miniaturka

Przewodniczący KEP: nie da się uleczyć państwa bez moralności i dojrzałości w polityce

Służebny charakter władzy zobowiązuje do przestrzegania zasad moralności w sprawowaniu rządów. Nie da się uleczyć narodu i państwa bez moralności i dojrzałości w polityce – podkreślał abp Stanisław Gądecki w homilii wygłoszonej podczas Mszy św. w intencji Ojczyzny i Prezydenta RP, odprawionej w warszawskiej archikatedrze.
2020-08-06 14:35:17
miniaturka

Coraz więcej pielgrzymów na Jasnej Górze

Pielgrzymowanie inne, ale cel ten sam - Jasna Góra. Sztafetowo, rodzinnie, w małych grupach, tylko reprezentanci - tak rekolekcje w drodze odprawiają uczestnicy pielgrzymek pieszych. Przybywają też rowerzyści i biegacze, nawet ci z odległych miejscowości jak np. z Bytowa i Tarnobrzega.