Strona główna
opoka.org.pl
2021-08-11 14:41
AC / KO, vaticannews.va

Papież pozdrowił pielgrzymów zmierzających na Jasną Górę!

Pozdrawiając pielgrzymów Franciszek przypomniał, że dzisiaj obchodzone jest wspomnienie św. Klary z Asyżu, która pozostaje przykładem osoby przeżywającej z odwagą i hojnością swą przynależność do Chrystusa. Zachęcił do naśladowania jej w wiernym odpowiadaniu na wezwanie Pana.

Autor/źródło: Mazur/episkopat.pl, EpiskopatNews, licencja: jak album

Franciszek życzył wiernym obfitości darów Ducha Świętego, aby odnawiać wewnętrzny i apostolski zapał. Zwracając się do Polaków Ojciec Święty powiedział:

„Serdecznie pozdrawiam wszystkich Polaków. Szczególne pragnę skierować wyrazy mojej duchowej bliskości do pielgrzymów, którzy w tym okresie, z różnych stron Polski, udają się na piechotę do Jasnogórskiego Sanktuarium, aby oddać cześć i zawierzać siebie Matce Bożej” – mówił papież. 

„Niech Ta, którą czcicie jako Królową Polski, przyjmie wasz trud i wasze modlitwy, i z matczyną miłością niech strzeże was, waszych rodzin, Kościoła i całego narodu. Z serca wam błogosławię!”

źródło: Krzysztof Ołdakowski SJ, vaticannews.va

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2021-08-11 11:40:25
miniaturka

Dramatyczna sytuacja w Grecji. Wciąż szaleje tam ponad 500 pożarów

Sytuacja w Grecji staje się coraz bardziej dramatyczna. Szaleje tam ponad 500 pożarów. Przez kraj przetacza się największa fala upałów od 30 lat. Władzom trudno nawet określić skalę zniszczeń, która jest ogromna. Caritas Grecji podkreśla, że niezbędna będzie pomoc międzynarodowa.
2021-08-11 12:54:07
miniaturka

Bp Muskus: nie do przyjęcia jest obrażanie ludzi promujących szczepienia przeciwko COVID

„Nie do przyjęcia jest negowanie skuteczności szczepień i obrażanie ludzi, którzy je promują” – mówił bp Muskus na Przeprośnej Górce. Podkreślał, że takie postawy wydłużają czas powrotu do normalności i obrażają pamięć milionów ofiar pandemii na świecie.
2021-08-11 13:56:03
miniaturka

Zaczynam dzień z Ewangelią

Pan Jezus uświadamia nam, że wszyscy jesteśmy dłużnikami Boga. Otrzymaliśmy życie na kredyt. Tymczasem nie tylko, że go nie spłacamy, ale jeszcze trwonimy. Nie wywiązujemy się ze zobowiązań wobec Boga. Na szczęście wszystkie nasze długi spłacił Jezus na krzyżu. Ojciec dokonał definitywnego oddłużenia.
2021-08-11 16:12:53
miniaturka

Oaza Rodzin wróciła do Rzymu

Po okresie pandemicznej przerwy Oaza Rodzin powróciła do Rzymu. Oazowe rekolekcje trzeciego stopnia przeżywają w Wiecznym Mieście m.in. przedstawiciele archidiecezji gdańskiej i krakowskiej. Celem Oazy jest prawdziwe poznanie Kościoła.
2021-08-12 09:26:12
miniaturka

Abp Jędraszewski: Słowa o macierzyństwie jako udręce obrażają na wszystkich

„Jak można mówić o kobiecie, że przez macierzyństwo zamienia się w niewolnicę i gotuje sobie udrękę na całe dwadzieścia lat? Przecież to nas wszystkich obraża” – mówił abp Marek Jędraszewski na Jasnej Górze, odnosząc się do słów Donalda Tuska.
2021-08-12 09:52:32
miniaturka

Sejm za wzrostem nakładów na zdrowie i karaniem atakujących personel punktów szczepień

Osiągnięcie poziomu 6 proc. PKB na ochronę zdrowia w 2023 r. i określenie ścieżki wzrostu do 7 proc. PKB w 2027 r. – przewiduje uchwalona w środę ustawa. Zawiera ona także m.in. przepisy o karaniu osób naruszających nietykalność personelu punktów szczepień przeciw COVID-19.