Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl


2019-08-16 07:24
Anna Bajon / Krzysztof Ołdakowski SJ

Papież pozdrowił pielgrzymów na Jasnej Górze i pobłogosławił różańce dla Syrii

Ojciec Święty wyraził solidarność z mieszkańcami różnych krajów południowej Azji dotkniętych monsunowymi deszczami, które wywołały potężne powodzie.

Autor/źródło: Pixabay, Pexels, licencja: CC0

Na zakończenie spotkania z wiernymi na „Anioł Pański” Franciszek zapewnił o modlitwie za ofiary, ewakuowanych oraz rodziny pozbawione dachu nad głową. Prosił Boga o siły dla poszkodowanych oraz tych, którzy spieszą im z pomocą.

Papież pozdrowił również pielgrzymów zgromadzonych na Jasnej Górze. Zachęcił ich do modlitwy za cały Kościół.

Przekazuję pozdrowieniA wszystkim zebranym u stóp Czarnej Madonny

“Dzisiaj w Częstochowie, w Polsce, zebrało się wielu pielgrzymów, aby świętować Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny oraz przypomnieć setną rocznicę wznowienia relacji dyplomatycznych pomiędzy Stolicą Apostolską i Polską – zaznaczył Papież. – Przekazuję moje pozdrowienie wszystkim zebranym u stóp Czarnej Madonny i zachęcam do modlitwy za cały Kościół. I pozdrawiam także tutaj obecnych Polaków.”

Ojciec Święty pobłogosławił różańce przygotowane przez papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie, a przeznaczone dla udręczonych wojną Syryjczyków. 6 tys. różańców wykonały siostry karmelitanki z Betlejem. Zostaną przekazane wspólnotom katolickim w Syrii, jako znak bliskości Papieża szczególnie z rodzinami, które straciły kogoś bliskiego podczas wojny. Franciszek zaznaczył, że modlitwa płynąca z wiary ma wielką moc oraz zachęcił do odmawiania różańca o pokój na Bliskim Wschodzie.
 


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: papież Franciszek, Syria, Jasna Góra, Częstochowa, pielgrzymi, różańce