Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2019-01-15 08:06
Anna Bajon / Krzysztof Ołdakowski SJ

Papież pozdrawia uczestników Marszu dla życia w Paryżu

Papież Franciszek za pośrednictwem Nuncjusza Apostolskiego we Francji abp Luigiego Ventury przekazał pozdrowienia oraz słowa zachęty uczestnikom Marszu dla życia, który odbędzie się w najbliższą niedzielę w Paryżu.

Autor/źródło: pixabay, Unsplash

 Marsz dla życia w stolicy Francji odbędzie się po raz trzynasty. Inicjatywa jest podejmowana przez wiele organizacji, w tym również stowarzyszeń katolickich. W tym roku głównym tematem jest klauzula sumienia w zawodzie lekarskim. Nuncjusz w przekazanym przesłaniu odwołuje się do wyrażonego w ubiegłym roku przekonania Ojca Świętego, że wszelkie zło na świecie bierze początek w braku szacunku dla życia.

Franciszek zachęca do nieustannego dawania świadectwa niezbywalnych wartości: godności człowieka oraz godności życia. Pomimo prób banalizacji aborcji – przypominają organizatorzy marszu – taki gest porusza sumienie społeczeństwem. Marsz jest zatem apelem do Francuzów, aby zdecydowanie respektowali prawo do życia, uznając również prawo do sprzeciwu sumienia, w sytuacji, gdy życie jest zagrożone.  


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: papież Franciszek, Paryż, marsz dla życia