Strona główna
opoka.org.pl
2019-08-31 11:00
ek / Krzysztof Ołdakowski SJ – Watykan

Papież pozdrawia mieszkańców Mozambiku

W specjalnym przesłaniu Papież Franciszek pozdrowił mieszkańców Mozambiku. W najbliższą środę wyruszy tam w 31. podróż apostolską.

Autor/źródło: Matthew James Read/commons.wikimedia.org/licencja CC BY-SA 4.0

Ojciec Święty podkreślił, że chociaż będzie obecny jedynie w stolicy kraju, Maputo, to sercem obejmuje wszystkich mieszkańców, szczególnie tych, którzy przeżywają różne trudności.

Zapewnił o pamięci w modlitwie oraz podziękował prezydentowi i biskupom za zaproszenie. 

Papież – umocnienie na drodze pojednania

“Zachęcam was wszystkich do zjednoczenia się ze mną w modlitwie, aby Bóg, Ojciec wszystkich, umocnił pojednanie, braterskie pojednanie w Mozambiku i całej Afryce. Stanowi ono jedyną nadzieję na prawdziwy i trwały pokój – podkreślił Papież. Będę miał radość dzielenia bezpośrednio z wami tego przekonania, ale również zobaczenia, jak wzrasta ziarno zasiane przez mojego poprzednika św. Jana Pawła II. Ta podróż pozwoli mi spotkać się ze wspólnotą katolicką, aby utwierdzić ją w świadectwie dawanym Ewangelii, która poucza nas o godności każdego mężczyzny i kobiety oraz wzywa do otwarcia serca na innych, szczególnie na biednych i potrzebujących.”

Na zakończenie Franciszek podziękował tym, którzy pracują nad przygotowaniem jego wizyty oraz modlą się o jej owocny przebieg. Przekazał swoje błogosławieństwo oraz polecił wszystkich wstawiennictwu Maryi.

Źródło: www.vaticannews.va

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy