Strona główna
opoka.org.pl
2019-11-19 15:03
nc / Krzysztof Bronk/ VN

Papież polecił podróż do Azji opiece Matki Bożej

Franciszek odleci z Rzymu do Bangkoku tuż po godzinie 19. Lot potrwa 11,5 godziny. Tajlandia będzie pierwszym etapem jego podróży. W sobotę poleci do Japonii, gdzie pozostanie do przyszłego wtorku.

Autor/źródło: Public domain

Dziś rano w Bazylice Matki Bożej Większej Papież modlił się o pomyślny przebieg podróży. Swe pielgrzymowanie zawierzył Maryi czczonej tam w ikonie Salus Populi Romanae – Ocalenie Ludu Rzymskiego.

Ojcu Świętemu towarzyszy w podróży watykański sekretarz stanu. Przypomina on, że będzie to już druga papieska wizyta w tych krajach. Na początku lat 80-tych był tam Jan Paweł II. Od tego czasu wiele się zmieniło. Dzięki postępowi w komunikacji świat się skurczył, zmniejszyły się odległości. W centrum zainteresowania Kościoła zawsze pozostaje jednak człowiek. To też rzutuje na papieskie oczekiwania względem tej podróży – mówi kard. Pietro Parolin.

Kard. Parolin: Papież podróżuje jako pasterz

"Zgodnie ze swym wyobrażeniem ideału pasterza Papież ma przede wszystkim nadzieję, że będzie mógł być blisko tych, którzy zostali mu powierzeni i z którymi dzieli po trosze wszystkie aspekty ich życia: radości, oczekiwania, nadzieje, a także smutki, bóle, przeciwności… Myślę, że wyrusza z takimi oczekiwaniami, chce być pasterzem, którzy towarzyszy, a niekiedy, jak mówi, uprzedza czy podąża za, ale w każdym razie towarzyszy swej owczarni. Poprzez te spotkania z Kościołami lokalnymi przekazuje przesłania, które są ważne dla całego świata i całego Kościoła. Przesłanie o misji jako istotnym elemencie doświadczenia chrześcijańskiego, temat stworzenia, który bardzo leży mu na sercu – pomyślmy o Laudato si’ – temat pokoju, w świecie tak bardzo podzielonym i skłóconym."

Źródło: www.vaticannews.va

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2019-11-19 13:02:07
miniaturka

Biblia Polska - relacja z koncertu

8 października w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej odbył się koncert Biblia Polska, organizowany przez stowarzyszenie Muza Dei. Było to wyjątkowe multimedialne widowisko muzyczne, oparte na tekstach wybitnych polskich twórców. Sama zaś nazwa koncertu wzięła się od tytułu wiersza Kazimierza Wierzyńskiego.
2019-11-19 13:49:18
miniaturka

Kościół w Japonii dzisiaj

Która japońska wyspa to "katolickie centrum Japonii"? Dlaczego Japończycy chcą "uczyć się" do chrztu? Jaki jest stan i problemy tamtejszego Kościoła? - Poznajmy japoński katolicyzm przed papieską podróżą.
2019-11-19 14:32:35
miniaturka

Tajscy katolicy dzisiaj

Z czego słynie Kościół w Tajlandii? Czy tamtejsi biskupi to nadal obcokrajowcy? Jakie bolączki dotykają katolików w Tajlandii? - Poznajmy tamtejszy Kościół przed podróżą apostolską papieża.
2019-11-19 15:36:49
miniaturka

Abp Budzik: Rekolekcje biskupów to wyjątkowy czas, kiedy nie przemawiamy ale słuchamy

- Możemy się tu pomodlić w ciszy [...] listopad na Jasnej Górze, kiedy już nie ma tłumów, to okres szczególnej ciszy. Jesteśmy więc niejako sam na sam z Panem Bogiem, z Chrystusem eucharystycznym i z Matką Bożą - mówi w wywiadzie arcybiskup.
2019-11-19 16:07:31
miniaturka

Cud beatyfikacyjny abp. Sheena. Poruszające świadectwo uzdrowienia

To ten cud zdecydował o tym, że arcybiskup Fulton Sheen będzie beatyfikowany. Już za kilka tygodni stanie się błogosławionym Kościoła. Poznaj poruszające świadectwo uzdrowienia, jakie dokonało się za przyczyną tego niezwykłego duchownego.
2019-11-19 21:30:46
miniaturka

Święto muzyki kościelnej 2019

Śpiewajcie Panu pieśń nową, albowiem cuda uczynił. Zwycięstwo zgotowała Mu Jego prawica i święte ramię Jego (Ps 98)