Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2019-11-19 15:03
nc / Krzysztof Bronk/ VN

Papież polecił podróż do Azji opiece Matki Bożej

Franciszek odleci z Rzymu do Bangkoku tuż po godzinie 19. Lot potrwa 11,5 godziny. Tajlandia będzie pierwszym etapem jego podróży. W sobotę poleci do Japonii, gdzie pozostanie do przyszłego wtorku.

Autor/źródło: Public domain

Dziś rano w Bazylice Matki Bożej Większej Papież modlił się o pomyślny przebieg podróży. Swe pielgrzymowanie zawierzył Maryi czczonej tam w ikonie Salus Populi Romanae – Ocalenie Ludu Rzymskiego.

Ojcu Świętemu towarzyszy w podróży watykański sekretarz stanu. Przypomina on, że będzie to już druga papieska wizyta w tych krajach. Na początku lat 80-tych był tam Jan Paweł II. Od tego czasu wiele się zmieniło. Dzięki postępowi w komunikacji świat się skurczył, zmniejszyły się odległości. W centrum zainteresowania Kościoła zawsze pozostaje jednak człowiek. To też rzutuje na papieskie oczekiwania względem tej podróży – mówi kard. Pietro Parolin.

Kard. Parolin: Papież podróżuje jako pasterz

"Zgodnie ze swym wyobrażeniem ideału pasterza Papież ma przede wszystkim nadzieję, że będzie mógł być blisko tych, którzy zostali mu powierzeni i z którymi dzieli po trosze wszystkie aspekty ich życia: radości, oczekiwania, nadzieje, a także smutki, bóle, przeciwności… Myślę, że wyrusza z takimi oczekiwaniami, chce być pasterzem, którzy towarzyszy, a niekiedy, jak mówi, uprzedza czy podąża za, ale w każdym razie towarzyszy swej owczarni. Poprzez te spotkania z Kościołami lokalnymi przekazuje przesłania, które są ważne dla całego świata i całego Kościoła. Przesłanie o misji jako istotnym elemencie doświadczenia chrześcijańskiego, temat stworzenia, który bardzo leży mu na sercu – pomyślmy o Laudato si’ – temat pokoju, w świecie tak bardzo podzielonym i skłóconym."

Źródło: www.vaticannews.va


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: papież Franciszek, Japonia, Tajlandia, podróż apostolska