Strona główna
opoka.org.pl
2021-07-19 11:37
mk / vaticannews.va

Papież podziękował za troskliwą opiekę w Gemelli

Ojciec Święty podziękował personelowi Kliniki Gemelli za braterskie przyjęcie i życzliwą opiekę, które sprawiły, że czuł się tam jak w domu. Zauważył, że przekonał się osobiście, jak ważne w trosce o zdrowie są ludzka wrażliwość i zawodowy profesjonalizm.

Autor/źródło: vaticannews.va

Papież pisze o tym w liście skierowanym do przewodniczącego rady administracyjnej Fundacji Kliniki Uniwersyteckiej Agostino Gemellego prof. Carlo Fratta Passiniego. Podkreśla, że Gemelli to maleńkie miasto w Rzymie, do którego każdego dnia przybywa tysiące ludzi pełnych trosk i oczekiwań.

Franciszek zauważa, że trosce o ciało towarzyszy tam serdeczna opieka, która poprzez integralne i uważne na każdego leczenie, zdolna jest zaszczepiać w pacjentach pocieszenie i nadzieję w chwilach próby. Wskazuje, że jest to dzieło miłosierdzia, które poprzez chorych dotyka zranionego ciała Jezusa. W swym liście Papież z wdzięcznością dziękuje za opiekę całej rodzinie Gemelli i udziela jej swego apostolskiego błogosławieństwa. Prosi jednocześnie o kontynuowanie modlitwy w jego intencji.

Ojciec Święty przeszedł w Gemelli planową operację jelita grubego. Po 10-dniowej hospitalizacji powrócił do Watykanu, gdzie kontynuuje rehabilitację. Był to jego pierwszy pobyt w tym szpitalu, który Jan Paweł II nazwał Watykanem numer trzy.

Beata Zajączkowska – Watykan

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2021-07-19 10:23:54
miniaturka

Premier: pracujemy nad pomocą dla osób poszkodowanych w czasie nawałnic

Wczorajsza praca nad koordynacją pomocy dla osób poszkodowanych w czasie nawałnic trwała do późna w nocy. Dziś od samego rana, na spotkaniu sztabu kryzysowego w Krakowie, działamy dalej. Nikt nie zostanie bez pomocy – zapewnił premier Mateusz Morawiecki.
2021-07-19 10:36:57
miniaturka

Wirusolog: wariant delta jest bardziej zakaźny, ale nie bardziej agresywny

Delta jest bardziej zakaźna, ale nie bardziej agresywna – powiedziała PAP prof. Agnieszka Szuster-Ciesielska z Katedry Wirusologii i Immunologii UMCS w Lublinie. Jej zdaniem czwarta fala koronawirusa w Polsce najbardziej uderzy w region wschodni i południowo-wschodni, gdzie jest najmniej zaszczepionych.
2021-07-19 11:34:59
miniaturka

Kraska: mamy w sumie 185 osób w Polsce zakażonych wariantem delta koronawirusa

Do tej pory w Polsce potwierdzono zakażenie koronawirusem w wariancie delta u 185 osób – powiedział w poniedziałek wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. To jest już w tej chwili 47 proc. wszystkich nowych mutacji, które wykrywamy w Polsce – dodał.
2021-07-19 12:19:29
miniaturka

Kościół na Wschodzie zmienia oblicze

O Kościele na Wschodzie, relacjach z prawosławiem, spotkaniach z uchodźcami, solidarności z Kościołem na Białorusi i o tym, dlaczego polska młodzież pokochała wolontariat na Wschodzie, opowiada ks. Leszek Kryża TChr, który od 10 lat jest dyrektorem Zespołu Pomocy Kościołowi na Wschodzie KEP.
2021-07-19 12:35:05
miniaturka

Licheń. Festiwal Radości „Maryja i Młodzi”

Dużo modlitwy, uśmiechu i dobrej zabawy czekało na osoby, które w sobotę 17 lipca pojawiły się na Festiwalu Radości „Maryja i Młodzi” w Licheniu Starym. Spotkanie odbyło się w konwencji wesela, na wzór ewangelicznego wesela w Kanie Galilejskiej, na którym Jezus zamienił wodę w wino.
2021-07-19 13:34:47
miniaturka

Źle przechowywane leki mogą być mniej skuteczne. Na co zwracać uwagę?

Nieprawidłowe przechowywanie leków może ograniczyć ich skuteczność – przypomina farmaceuta dr hab. Artur Beberok ze Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Zwłaszcza podczas upałów trzeba pamiętać o właściwej temperaturze przechowywania.