Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2019-06-02 12:10
Anna Bajon / Beata Zajączkowska – Rumunia

Papież podziękował za braterskie przyjęcie w Rumunii

Mieszkańców Rumunii Franciszek zawierzył Matce Bożej, prosząc, by prowadziła ich na drodze wiary oraz autentycznego postępu, pokoju i braterstwa. Podziękował też za gorące i braterskie przyjęcie w Rumunii.

Autor/źródło: www.flickr.com/photos/episkopatnews, Daniel Ibanez/CNA, licencja: CC BY-SA

Ojciec Święty mówił o tym w rozważaniu przed południową modlitwą „Regina Coeli”. Odmówił ją z wiernymi na zakończenie Boskiej Liturgii, w czasie której beatyfikował siedmiu męczenników, biskupów Kościoła greckokatolickiego.

Papież podziękował Rumunom za wspólną modlitwę

“Dziękuję Panu, który dał mi możliwość modlitwy z wami i zachęcenia was do zaangażowania w ewangelizację i dawania świadectwa miłosierdzia – mówił Papież. – Tu, w Blaż, ziemi męczeństwa, wolności i miłosierdzia, składam hołd wam, dzieciom Kościoła greckokatolickiego, którzy od trzech wieków z apostolską gorliwością dajecie świadectwo waszej wierze.”

Papież podziękował też patriarsze Danielowi, Świętemu Synodowi, duchowieństwu i wiernym Rumuńskiego Kościoła Prawosławnego, za braterskie przyjęcie. Modlił się, by Pan nadal błogosławił ten starożytny i wspaniały Kościół oraz wspierał go w jego misji.

Źródło: www.vaticannews.va


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: papież Franciszek, Rumunia