Strona główna
opoka.org.pl
2020-10-16 15:20
MG / mz (KAI/AE) / Bragança

Papież pochwalił odwagę portugalskich trapistek, które zakładają klasztor

W portugalskiej diecezji Bragança-Miranda powstaje nowy dom zakonny, zakładany przez pochodzące z Włoch trapistki. Klasztor ten ma być centrum otwartym na gości, pragnących spędzić czas w atmosferze modlitwy i liturgii

Autor/źródło: Maciej Górnicki, licencja: CC BY

Papież Franciszek pozdrowił włoskie trapistki, które podczas tegorocznej jesieni zainaugurują nową wspólnotę w diecezji Bragança-Miranda, na północnym wschodzie Portugalii. W przesłaniu skierowanym do sióstr nazwał ich postawę „odważną”, a dzieło utworzenia nowego klasztoru w miejscowości Palaçoulo wsparł swoją modlitwą.


- Pozdrawiam trapistki z Vitorchiano udające się do Portugalii (…), które założą nowy klasztor w Portugalii – powiedział Franciszek, apelując o modlitwę w ich intencji oraz życząc, aby ich dzieło „przynosiło nowe powołania”.


Ordynariusz diecezji Bragança-Miranda bp José Cordeiro wyjaśnił, że w pierwszej fazie projektu włoskie zakonnice będą zamieszkiwały w domu, w którym będą równocześnie przyjmować swoich gości. Docelowo mają tam powstać pomieszczenia dla 40 osób. - Wierzymy, że to miejsce stanie się pełnym pokoju i nadziei, ożywiając życie modlitewne i życie zakotwiczone na liturgii – powiedział portugalski biskup, wskazując, że przybycie trapistek do jego diecezji jest „znakiem Bożym”.


W ocenie bp. Cordeiro, z biegiem czasu posługa włoskich mniszek w Portugalii może zaowocować nowymi powołaniami w taki sposób, jak miało to miejsce we włoskim klasztorze w Vitorchiano. - Bóg ofiarował tej wspólnocie już 10 nowych powołań – dodał portugalski hierarcha wyrażając nadzieję, że nastąpi to również w Portugalii.


Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2020-10-16 12:46:44
miniaturka

Wszystko, co uczyniliście… – modlitwa przed wyrokiem Trybunału

Zbliża się termin posiedzenia Trybunału Konstytucyjnego, podczas którego – po bardzo długiej zwłoce – zajmie się on kwestią konstytucyjności tzw. „przesłanki eugenicznej” zezwalającej na aborcję w przypadku wad genetycznych płodu.
2020-10-16 13:41:42
miniaturka

Wybór Jana Pawła II to wydarzenie raz na tysiąc lat

Wybór Karola Wojtyły na papieża to wydarzenie, które ma miejsce raz na tysiąc lat dla chrześcijańskiego Narodu, Polaków, i być może nigdy już się nie powtórzy tego rodzaju sytuacja – powiedział przewodniczący Episkopatu abp Stanisław Gądecki w rozmowie z Biurem Prasowym KEP.
2020-10-16 14:48:02
miniaturka

Planowane na najbliższą niedzielę liczenie wiernych w kościołach jednak się nie odbędzie

W trosce o zdrowie i życie wiernych, w kontekście ogłoszonych wczoraj wieczorem kolejnych obostrzeń epidemicznych dotyczących również zgromadzeń liturgicznych, planowane na najbliższą niedzielę liczenie wiernych nie odbędzie się.
2020-10-16 15:21:41
miniaturka

Szkoły w Anglii: jeśli nie uczycie o LGBT, nie spełniacie wytycznych ustawowych

Wielka Brytania doświadcza ofensywy genderyzmu na skalę dotąd niespotykaną. Od września 2021 roku w szkołach średnich będzie obowiązkowe nauczanie o związkach i seksualności osób LGBT, a szkoły podstawowe mają obowiązek wprowadzić „Naukę o związkach”.
2020-10-16 15:26:34
miniaturka

Zaczynam dzień z Ewangelią

Przyznanie się do Jezusa w niektórych sytuacjach wymaga dzisiaj szczególnej odwagi; boimy się bowiem nie tylko tego, że możemy ponieść jakieś konsekwencje prawne, ale także tego, że będziemy wyśmiani, skrytykowani, niezrozumiani…
2020-10-16 15:40:14
miniaturka

Czy Polska ma szansę?

Cywilizacja Zachodu kurczy się. W XX wieku stale spada udział ludności krajów Zachodu w ludności spadł o połowę. PKB krajów zachodnich kurczy się także. Na początku XX wieku było to 48,5 proc. Obecnie to 34,4 proc.