Strona główna
opoka.org.pl
2020-09-23 13:42
AC / Krzysztof Ołdakowski /vaticannews.va

Papież pobłogosławił dzwon „Głos nienarodzonych”

Papież Franciszek pobłogosławił dzwon „Głos nienarodzonych”. – Niech jego głos budzi sumienia stanowiących prawo i wszystkich ludzi dobrej woli w Polsce i na świecie - powiedział.

Autor/źródło: Pixabay, SeppH, licencja: CC0

W pozdrowieniach skierowanych do pielgrzymów Papież zachęcił do planowania własnej przyszłości jako drogi hojnej służby dla Boga i ludzi. Przypomniał również, że dzisiaj przypada wspomnienie św. o. Pio z Pietrelciny.

Ojciec Święty życzył zebranym, aby jego świadectwo wiary i miłości było dla każdego zaproszeniem do zawierzania siebie dobroci Boga, szczególnie w ufnym korzystaniu z sakramentu pojednania, którego Święty z Gargano był niestrudzonym szafarzem. Do Polaków Ojciec Święty powiedział:

Papież – niech ten dzwon przypomina o wartości życia

- Pozdrawiam serdecznie wszystkich Polaków. Za chwilę pobłogosławię dzwon, noszący imię «Głos nienarodzonych», wykonany przez fundację «Życiu tak». Będzie on towarzyszył wydarzeniom mającym na celu przypominanie o wartości życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci – podkreślił Papież. – Niech jego głos budzi sumienia stanowiących prawo i wszystkich ludzi dobrej woli w Polsce i na świecie. Niech Bóg, jedyny i prawdziwy Dawca życia błogosławi Wam i Waszym rodzinom. Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus.

źródło: vaticannews.va


Podziel się tym materiałem z innymi: