Strona główna
opoka.org.pl
2019-03-18 08:15
ek / Beata Zajączkowska

Papież po zamachach w Christchurch: przeciwstawmy się nienawiści i przemocy

Papież Franciszek zaapelował o przeciwstawienie się nienawiści i przemocy przez konkretne gesty pokoju.

Autor/źródło: Robert Karp, licencja: CC BY

Na zakończenie wczorajszego spotkania na Anioł Pański Ojciec Święty nawiązał do krwawych zamachów w Nowej Zelandii.

Policja poinformowała, że liczba zabitych w piątkowych atakach na dwa meczety w mieście Christchurch wzrosła do 50. Ciało kolejnej ofiary znaleziono w jednym w meczetów. W atakach obrażenia odniosło 50 osób, z których 36 przebywa jeszcze w szpitalach. Dwóch rannych jest w stanie krytycznym. Tylko sprawne działanie służb bezpieczeństwa zapobiegło kolejnym masakrom ponieważ sprawca zamierzał dokonać więcej ataków. Odpowiedzialność za ataki na dwa pełne wiernych meczety w Christchurch wziął na siebie 28-letni Australijczyk Brendon Tarrant. Został postawiony przed sądem i usłyszał zarzut morderstwa. Nie złożył wniosku o zwolnienie za kaucją i pozostanie w areszcie do 5 kwietnia, kiedy to odbędzie się kolejna rozprawa.

Papież apeluje o przeciwstawienie się nienawiści i przemocy“W tych dniach do cierpienia z powodu wojen i konfliktów, które nie przestają nękać ludzkości, dołączył ból spowodowany ofiarami straszliwego ataku na dwa meczety w Christchurch, w Nowej Zelandii – mówił Papież Franciszek. – Modlę się za zabitych i rannych oraz członków ich rodzin. Wyrażam swą solidarność z tamtejszą wspólnotą religijną i obywatelską. Ponawiam zachętę do zjednoczenia się w modlitwie i w gestach pokoju, by przeciwstawić się nienawiści i przemocy.”

Franciszek zachęcił wiernych obecnych na placu św. Piotra do cichej modlitwy za „naszych braci muzułmanów, którzy zostali zabici".

Źródło: www.vaticannews.va

 

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2019-03-17 17:33:03
miniaturka

Kościół św. Piotra w Odessie ogłoszony bazyliką

Kościół św. Piotra Apostoła w Odessie na Ukrainie decyzją Papieża Franciszka został ogłoszony bazyliką mniejszą. Poinformował o tym nuncjusz apostolski abp Claudio Gugerotti.
2019-03-17 18:04:57
miniaturka
play

Abp Jędraszewski na pielgrzymce pokutnej kapłanów. Pokrzywdzeni mają pierwszeństwo

Abp Marek Jędraszewski brał udział w pielgrzymce pokutnej kapłanów archidiecezji krakowskiej do Sanktuarium Pasyjno-Maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej.
2019-03-17 19:11:23
miniaturka

Katowice: „Niedziela z ks. Janem Machą”

II niedziela Wielkiego Postu w archidiecezji katowickiej jest dniem, kiedy wierni mogą poznać bliżej postać sługi Bożego ks. Jana Machy. Z tej okazji abp Skworc napisał list pasterski do diecezjan.
2019-03-17 22:30:00
miniaturka

Liban: chrześcijanie i muzułmanie wspólnie uczczą Maryję

Około 1600 młodych weźmie udział w Światowym Ekumenicznym Spotkaniu Młodych, jakie odbędzie się w Bejrucie w dniach od 22 do 26 marca.
2019-03-18 09:19:09
miniaturka

Miłosierdzie stanowi wyraz naszego nawrócenia

Sekretarz Dykasterii ds. Integralnego Rozwoju Człowieka - abp Bruno-Marie Duffé w wywiadzie dla dziennika „L’Osservatore Romano” zwrócił uwagę na społeczny wymiar Wielkiego Postu.
2019-03-18 09:40:46
miniaturka

Przed papieską wizytą w Rumunii

20 lat po wizycie św. Jana Pawła II w Rumunii kraj ten odwiedzi Papież Franciszek. Zdaniem abp. Ioana Robu będzie to swoiste dopełnienie tamtej pielgrzymki. To właśnie on w 1999 roku gościł Papieża Polaka.