Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2018-04-19 10:23
AC / Krzysztof Bronk

Papież po spotkaniu z tatą Alfiego: tylko Bóg jest Panem życia

Papież ponowił apel o uszanowanie prawa do życia. Odwołał się do dwóch głośnych przypadków: 2-letniego Alfiego Evansa i 40-letniego Vincenta Lamberta.

Autor/źródło: Pixabay, tung256, licencja: CC0

Franciszek spotkał się z tatą angielskiego chłopca, którego rodzice walczą o nieodłączanie go od aparatury i kontynuowanie jego terapii w watykańskim szpitalu. Na audiencji ponowił apel o uszanowanie prawa do życia. Wspomniał zarówno o 2-letnim Alfiem, jak i 40-letnim Francusie, którego żona chce odłączyć od sondy żywieniowej.

Franciszek ponownie zaapelował o uszanowanie ludzkiego życia. Podobnie, jak w niedzielę po modlitwie Regina Caeli, tak i wczoraj na zakończenie audiencji ogólnej Papież odwołał się do dwóch głośnych przypadków: 2-letniego Alfiego Evansa i 40-letniego Vincenta Lamberta. W obu przypadkach bliscy walczą o ich życie i nie zgadzają się na odłączenie od aparatury podtrzymującej ich przy życiu.

- Ponownie chcę zwrócić uwagę na Vincenta Lamberta i małego Alfie Evansa. Chciałbym przypomnieć i z całą mocą potwierdzić, że jedynym Panem życia od jego początku do naturalnego końca jest Bóg! A naszym obowiązkiem jest uczynić wszystko, co w naszej mocy, by chronić życie. Pomyślmy o tym w ciszy i pomódlmy się, aby szanowano życie wszystkich ludzi, a w szczególności tych dwóch naszych braci.

Z tatą Alfiego Evansa Papież spotkał się wczoraj rano w Domu św. Marty. Chłopiec ma poważne uszkodzenia mózgu. Lekarze opowiadają za zakończeniem jego „półwegetatywnego” życia poprzez odłączenie go od aparatury. Rodzice chcą go przewieźć do Rzymu i kontynuować terapię w należącym do Stolicy Apostolskiej szpitalu pediatrycznym Dzieciątka Jezus. Nie zgadzają się na to brytyjskie sądy, które przyznały rację lekarzom. W tej sprawie orzeczenie ma wydać jeszcze Sąd Najwyższy.

Natomiast Vincet Lambert jest 40-letnim Francuzem. Od 2008 r. po wypadku na motorze żyje w stanie minimalnej świadomości. Jego żona zabiega o odłączenie go od sondy żywieniowej. Nie zgadzają się na to jego rodzice.

źródło: vaticannews.va


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: papież Franciszek, życie, prawo do życia, Alfie Evans, Vincet Lambert