Strona główna
opoka.org.pl
2020-06-21 17:40
AC / Łukasz Sośniak SJ/ vaticannews.va

Papież: po pandemii powinniśmy być bardziej odpowiedzialni

Po modlitwie Anioł Pański Papież Franciszek zachęcił wszystkich do modlitwy na rzecz ochrony życia każdej istoty ludzkiej, zwłaszcza tych, którzy zostali zmuszeni do ucieczki ze swojego kraju ze względu na wojnę i przemoc.

Autor/źródło: Maciej Górnicki, licencja: CC BY

Ojciec Święty zauważył również, że pandemia zmusiła nas także do refleksji nad relacją pomiędzy człowiekiem, a środowiskiem. „Kwarantanna zmniejszyła zanieczyszczenia i pozwoliła na ponowne odkrycie piękna wielu miejsc wolnych od ruchu i hałasu” – powiedział Franciszek.

- Teraz, po wznowieniu działalności, wszyscy powinniśmy być bardziej odpowiedzialni za troskę o wspólny dom. Cieszę się z wielu inicjatyw, które w każdej części świata rodzą się oddolnie i zmierzają w tym kierunku – powiedział Franciszek. – Na przykład w Rzymie jedna z nich jest dziś poświęcona rzece Tybr. Ale jest ich wiele! Oby sprzyjały budowaniu aktywności obywatelskiej coraz bardziej świadomej tego podstawowego dobra wspólnego.

Na zakończenie Papież zaznaczył, że dziś w jego ojczyźnie obchodzony jest dzień ojca. Zapewnił o swojej bliskości ze wszystkimi ojcami i o modlitwie za tych, którzy odeszli już do Pana. Pozdrowił także wszystkich wiernych z Rzymu, innych części Włoch i już nieco większą liczbę pielgrzymów zagranicznych. Młodych całego świata polecił wstawiennictwu dzisiejszego patrona, młodego jezuity św. Alojzego Gonzagi. Zmarł on w Rzymie zarażony dżumą od chorych, którymi się opiekował.

źródło: vaticannews.va

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2020-06-21 13:04:31
miniaturka

Bp Jeż: zniesławienie, szydzenie i hejt – to nowe formy prześladowania za wiarę

„Zniesławienie, wyśmiewanie, opluwanie, szydzenie i tzw. hejt – to nowe formy prześladowania za wiarę i prawdę” - powiedział biskup tarnowski Andrzej Jeż podczas Diecezjalnego Święta Rodziny w Starym Sączu.
2020-06-21 13:19:07
miniaturka

Rekolekcje z Maryją - Matką poszukujących drogi

“Ty wszystko wiesz” – to rekolekcje dla kobiet z cyklu “Maryja – Matką poszukujących drogi”. Odbędą się od 26 do 28 czerwca w Niepokalanowie.
2020-06-21 15:39:27
miniaturka

Papież: bądźmy mężni i ufni w obliczu życiowych wyzwań

O przeciwnościach, które czekają na uczniów Chrystusa w dziele głoszenia Ewangelii mówił dzisiaj Papież Franciszek w rozważaniu przed modlitwą Anioł Pański.
2020-06-21 18:13:03
miniaturka

Dzień Ojca w licheńskim sanktuarium

Za ojców, aby umocnieni słowem Bożym i przykładem św. Józefa, z odwagą podejmowali swoje obowiązki dla dobra swoich bliskich i chwały Bożej, modlono się dziś w Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej w związku z przypadającym we wtorek, 23 czerwca, Dniem Ojca.
2020-06-21 18:58:26
miniaturka

Rzecznik Episkopatu: ambony kościelne służą wyłącznie do głoszenia Słowa Bożego

Ambona nie może służyć do żadnych innych celów niż głoszenie Słowa Bożego, przekazywanie nadziei i nauczania Kościoła katolickiego – podkreślił rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Paweł Rytel-Andrianik.
2020-06-21 19:42:51
miniaturka

Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa w mikstackiej parafii

Mikstat: Po raz kolejny w uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa na Rynku wybrzmiały słowa poświęcenia się miasta Najświętszemu Sercu Jezusowemu.