Strona główna
opoka.org.pl
2018-07-09 09:14
AC / Radio Watykańskie

Papież o pielgrzymce do Bari i niedzieli morza

Wymownym znakiem jedności chrześcijan nazwał Papież Franciszek dzień modlitwy i refleksji w intencji pokoju na Bliskim Wschodzie, który odbył się w sobotę w Bari. Nawiązał też do obchodów „niedzieli morza”, poświęconej marynarzom i rybakom.

Autor/źródło: photogenica.pl, Susan & Neil Silverman

Za pokojową inicjatywę Ojciec Święty dziękował Bogu na zakończenie południowego spotkania z wiernymi na Anioł Pański.

- W Bari wraz z patriarchami Kościołów Bliskiego Wschodu i ich reprezentantami przeżywaliśmy specjalny dzień modlitwy i refleksji w intencji pokoju w tym regionie. Dziękuję Bogu za to spotkanie, które było wymownym znakiem jedności chrześcijan, i w którym entuzjastycznie uczestniczył lud Boży – mówił Papież. – Raz jeszcze dziękuję braciom zwierzchnikom Kościołów i ich przedstawicielom. Dziękuję arcybiskupowi Bari, współpracownikom i wszystkim wiernym, którzy towarzyszyli nam i wspierali nas modlitwą i radosną obecnością.

Papież nawiązał też do obchodów przypadającej wczoraj „niedzieli morza”, poświęconej marynarzom i rybakom. Zapewnił o swej modlitwie za nich i ich rodziny, a także za kapelanów i wolontariuszy Apostolatu Morza. „Szczególnie pamiętam o tych, którzy na morzu przeżywają sytuacje niegodnej pracy, a także o osobach zaangażowanych w uwalnianie mórz od zanieczyszczeń” – zapewnił Franciszek.

źródło: vaticannews.va

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy