Strona główna
opoka.org.pl
2019-06-17 09:15
ek / Beata Zajączkowska

Papież o migrantach i kryzysie w Zatoce Perskiej

Franciszek wyraził niepokój z powodu wzrostu napięcia w Zatoce Perskiej.

Autor/źródło: Pixabay/parker/licencja Pixabay License

Wezwał do wykorzystania wszelkich narzędzi dyplomacji w celu rozwiązania złożonych problemów na Bliskim Wschodzie. Zachęcił też do większej solidarności z ludźmi uciekającymi przed konfliktami.

Papież mówił o tym wczoraj w rozważaniu przed modlitwą Anioł Pański, którą odmówił wraz z mieszkańcami Camerino, gdzie  przebywał z wizytą niosąc pociechę ofiarom trzęsienia ziemi.

Papież o konieczności dialogu


“Z niepokojem obserwuję narastające napięcie w Zatoce Perskiej. Wzywam wszystkich do wykorzystania narzędzi dyplomacji w celu rozwiązania złożonych problemów konfliktu na Bliskim Wschodzie – mówił Franciszek. - Ponawiam też mój gorący apel do społeczności międzynarodowej, aby dołożyła wszelkich możliwych starań, aby wspierać dialog i pokój.”

W rozważaniu Papież nawiązał też do Światowego Dnia Uchodźcy, obchodzonego 20 czerwca z inicjatywy ONZ.

Potrzebna większa solidarność z uchodźcami


“Niech to wydarzenie zachęca wszystkich do solidarności z mężczyznami, kobietami i dziećmi uciekającymi przed wojnami, prześladowaniami i pogwałceniem podstawowych praw – mówił Ojciec Święty. – Oby nasze wspólnoty kościelne i obywatelskie były blisko nich, będąc wrażliwymi na ich potrzeby i na ich cierpienia.”

Źródło: www.vaticannews.va

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Zobacz także
2019-06-16 20:12:26
miniaturka

Odpust ku czci Trójcy Przenajświętszej w mikstackiej parafii

Mikstat: „Polska i Kościół i wiara to jest jedność, tak jak jest jedność Trójcy Świętej w działaniu” to przekonanie wyniósł z rodziny ks. Franciszek Ruszczyński i o tę jedność zabiegał - podkreślił w homilii ks. Andrzej Wojciechowski.
2019-06-16 20:45:53
miniaturka

Papież w Camerino przypomniał o opóźnieniach w odbudowie z gruzów

Wizyta Franciszka na terenach dotkniętych potężnym trzęsieniem ziemi była zapaleniem iskierki nadziei w rzeczywistości naznaczonej brakiem zaufania wynikającym z poważnych opóźnień w odbudowie.
2019-06-16 21:01:20
miniaturka

Abp Tobji: Syrię wciąż spowijają ciemności wojny

Mieliśmy nadzieję na zakończenie konfliktu, tymczasem wojna w Syrii trwa w najlepsze. Mówi o tym maronicki arcybiskup Aleppo przypominając, że kraj ten cierpi już dziewiąty rok.
2019-06-16 21:35:59
miniaturka

Brazylia: rozwija się ruch modlących się matek

W Brazylii rozwija się ruch modlących się matek. Powstał on w 2011 r. jako reakcja na coraz większe problemy wychowawcze. Należą do niego kobiety z różnych warstw społecznych.
2019-06-17 03:39:43
miniaturka
play

O zakresie (kręgach?) odpowiedzialności.

Chodzi o to, że czasem zabieramy się za cerowanie czyjejś koszuli, a nie widzimy swojskich dziur, a przecież dziury własnej koszuli też bliższe ciału...
2019-06-17 09:55:24
miniaturka

Przewodniczący Episkopatu o próbie zohydzenia chrześcijaństwa i Kościoła

Abp Stanisław Gądecki, Przewodniczący KEP wydał w dniu dzisiejszym oświadczenie w sprawie aktów nienawiści wobec katolików w Polsce.