Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2018-02-05 09:38
AC / Radio Watykańskie

Papież o beatyfikacji bł. Teresia Olivelli, włoskiego żołnierza, ofiary nazizmu

Po odmówieniu modlitwy Anioł Pański Franciszek przypomniał o beatyfikacji, która odbyła się w sobotę w północnych Włoszech.

Autor/źródło: Pixabay, Broesis, licencja: CC0

Nowym błogosławionym został Teresio Olivelii, który podczas II wojny światowej najpierw zgłosił się na ochotnika do wojska, by w wyborowej jednostce strzelców alpejskich walczyć u boku Niemców na froncie wschodnim, a potem po powrocie do Włoch wstąpił do ruchu oporu i w końcu zmarł w obozie koncentracyjnym.

„Wczoraj, w Vigevano, został ogłoszony błogosławionym młody Teresio Olivelii, zabity za wiarę chrześcijańską w 1945 roku, w obozie koncentracyjnym Hersbruck. Dał świadectwo o Chrystusie poprzez umiłowanie najsłabszych i dołącza do długiej rzeszy  męczenników ubiegłego wieku. Niech jego heroiczna ofiara będzie ziarnem nadziei i braterstwa, szczególnie dla młodych”.

Papież zapewnił też o swej bliskości mieszkańców Madagaskaru, dotkniętego ostatnio przez silny cyklon, który spowodował liczne ofiary i wielkie szkody materialne.

kb/ rv


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: papież Franciszek, beatyfikacja, Anioł Pański, Włochy, Teresio Olivelii